Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

ŚWIAT

KE PODPOWIADA JAK PŁACIĆ W RUBLACH ZA GAZ

Zdaniem polskiego rządu Komisja Europejska nie może pomagać Rosji w omijaniu sankcji. Chodzi o wytyczne KE budzącą kontrowersje interpretację tego, w jaki sposób kraje UE mogłyby płacić w rublach za rosyjski gaz, nie łamiąc unijnych sankcji.

KE PODPOWIADA JAK PŁACIĆ W RUBLACH ZA GAZ

Jak donosi PAP w Brukseli w piątek wieczorem odbyło się zamknięte spotkanie przedstawicieli Komisji Europejskiej i unijnych dyplomatów, na którym KE przedstawiła interpretację tego, w jaki sposób kraje UE mogłyby płacić w rublach za rosyjski gaz, nie łamiąc unijnych sankcji. Stanowisko Komisji poparły m.in. Niemcy i Francja. Krytycznie wobec niego odniosły się m.in. Polska i Holandia.
Polska zawnioskowała o dyskusję w Brukseli na posiedzeniu ambasadorów państw członkowskich przy UE ws. dekretu prezydenta Rosji dotyczącego płacenia w rublach za gaz z Rosji – przekazał PAP stały przedstawiciel Polski przy UE Andrzej Sadoś. Jak dodał Komisja Europejska nie może pomagać Rosji w omijaniu sankcji.
Polska, postępując zgodnie z zapisami umów handlowych oraz interpretacją regulacji sankcyjnych, została bezprawnie pozbawiona przez Gazprom dostaw gazu.

1 komentarz

1 komentarz

  1. A&G

    16 maja 2022 at 13:18

    I jak zwykle „równi i równiejsi”. Od wiek wieków nic się nie zmienia.

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

ŚWIAT

Niewypłacalność dewizowa Rosji - po raz pierwszy od 1918 roku.

BIZNES I POLITYKA

Trzęsienie ziemi w estońskim rządzie. Prezydent Alar Karis odwołał w piątek na wniosek premier Kai Kallas wszystkich siedmioro ministrów koalicyjnej Partii Centrum. Stanowisko straciła...

UE

Embargo na rosyjską ropę jednak uzgodnione - jutro (w piątek) ma się znaleźć w unijnym dzienniku urzędowym - podaje Euronews podając się na trzech...

UE

Węgry wetują 6. pakiet sankcji unijnych - to nagły zwrot Budapesztu.

%d bloggers like this: