Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

ŚWIAT

KE PODPOWIADA JAK PŁACIĆ W RUBLACH ZA GAZ

Zdaniem polskiego rządu Komisja Europejska nie może pomagać Rosji w omijaniu sankcji. Chodzi o wytyczne KE budzącą kontrowersje interpretację tego, w jaki sposób kraje UE mogłyby płacić w rublach za rosyjski gaz, nie łamiąc unijnych sankcji.

KE PODPOWIADA JAK PŁACIĆ W RUBLACH ZA GAZ

Jak donosi PAP w Brukseli w piątek wieczorem odbyło się zamknięte spotkanie przedstawicieli Komisji Europejskiej i unijnych dyplomatów, na którym KE przedstawiła interpretację tego, w jaki sposób kraje UE mogłyby płacić w rublach za rosyjski gaz, nie łamiąc unijnych sankcji. Stanowisko Komisji poparły m.in. Niemcy i Francja. Krytycznie wobec niego odniosły się m.in. Polska i Holandia.
Polska zawnioskowała o dyskusję w Brukseli na posiedzeniu ambasadorów państw członkowskich przy UE ws. dekretu prezydenta Rosji dotyczącego płacenia w rublach za gaz z Rosji – przekazał PAP stały przedstawiciel Polski przy UE Andrzej Sadoś. Jak dodał Komisja Europejska nie może pomagać Rosji w omijaniu sankcji.
Polska, postępując zgodnie z zapisami umów handlowych oraz interpretacją regulacji sankcyjnych, została bezprawnie pozbawiona przez Gazprom dostaw gazu.

1 komentarz

1 komentarz

  1. A&G

    16 maja 2022 at 13:18

    I jak zwykle „równi i równiejsi”. Od wiek wieków nic się nie zmienia.

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

UE

Limit cen gazu bez akceptacji Komisji Europejskiej.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym jak udało się przywrócić porozumienie zbożowe w trakcie działań wojennych rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Janem Strzeleckim, analitykiem z PIE.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym, że trwają prace nad projektem ustawy dotyczącym rynku gazu w przyszłym roku, rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z dr Kamilem Lipińskim, starszym...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O pracach w UE mających na celu powstrzymanie wzrostu cen energii rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z Bernardem Swoczyną, główny ekspertem w programie Energia...

%d bloggers like this: