Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

BIZNES24

BIZNES I POLITYKA

KE: NOWY SYSTEM DAROWIZN DLA UKRAINY

W ramach kampanii „Stand up for Ukraine” Komisja Europejska uruchomiła nowy system przekazywania darowizn rzeczowych przez firmy prywatne na Ukrainę, do Mołdawii i do sąsiednich państw członkowskich Unii Europejskiej. Cel jest oczywisty – pomoc w zapewnieniu potrzeb uchodźców z Ukrainy.

KE: NOWY SYSTEM DAROWIZN DLA UKRAINY
Parlament Europejski

Stand Up For Ukraine” to globalna kampania zainicjowana przez prezydenta von der Leyena i premiera Kanady Justina Trudeau we współpracy z międzynarodową organizacją Global Citizen. Kampania ma na celu zmobilizowanie rządów, instytucji, artystów, firm i osób prywatnych do bezpośredniego finansowania działań humanitarnych w Ukrainie i w krajach sąsiednich.

Unia Europejska będzie koordynatorem przekazywania artykułów pierwszej potrzeby, takich jak leki, szczepionki, sprzęt medyczny, namioty, łóżka i koce ratunkowe. Darowizny mają zminimalizować ryzyko epidemii i ochronić najbardziej narażonych uchodźców, w szczególności dzieci.

Dostawy będą realizowane przy udziale belgijskich organów ochrony ludności oraz za pośrednictwem rezerw strategicznych „rescEU„, czyli Unijnego Mechanizmu Ochrony Ludności.

CZYTAJ TEŻ: PONAD 1.5 MLD USD NA POMOC DLA UKRAINY

Kolejny organ – Europejski Urząd ds. Gotowości i Reagowania na wypadek Stanu Zagrożenia Zdrowia – będzie wspierał tę inicjatywę poprzez zabezpieczenie szczepionek dla dzieci oraz innych niezbędnych środków medycznych korzystając ze współpracy z europejskim przemysłem farmaceutycznym i ministerstwami zdrowia różnych krajów.

System pozwala też firmom prywatnym przekazywać produkty mogące wpłynąć na poprawę warunków życia uchodźców, na przykład laptopy czy power banki.

KE: NOWY SYSTEM DAROWIZN DLA UKRAINY
Parlament Europejski

JAK TO DZIAŁA?

System opiera się na bezpośrednim kontakcie Komisji Europejskiej z ukraińskimi i sąsiednimi organami ochrony ludności i aktualizuje informacje o pilnych potrzebach w danym regionie.

Firmy prywatne, które chciałyby przekazać darowizny, proszone są o kontakt z Unią Europejską za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres: ECHO-PRIVATE-DONATIONS@EC.EUROPA.EU

Komisja Europejska weryfikuje oferty darowizn pod kątem pierwszeństwa potrzeb i kontaktuje się z wybranymi oferentami w celu akceptacji darowizny i przekazania dalszych instrukcji dotyczących dostawy do magazynu Unijnego Mechanizmu Ochrony Ludności. Stamtąd Komisja zorganizuje i pokryje koszty dostawy towarów do swoich baz logistycznych w Polsce, Rumunii lub na Słowacji.


Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 9,9 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

KE: NOWY SYSTEM DAROWIZN DLA UKRAINY

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym co może się wydarzyć w Ukrainie i jakie tego mogą być konsekwencje rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z prof. Katarzyną Zysk z...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O strategicznym dla bezpieczeństwa rurociągu Baltic Pipe rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z profesorem Jerzym Buzkiem, byłym premierem, byłym przewodniczącym Parlamentu Europejskiego, a obecnie...

BIZNES I POLITYKA

Putin włączy okupowane tereny do Rosji? Putin może już w piątek ogłosić aneksję okupowanych terytoriów- przewiduje brytyjski resort obrony.

Bez kategorii

Przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen oświadczyła, że Polska nie dostanie pieniędzy z krajowego planu odbudowy (KPO), jeśli nie przywróci niezależności sądownictwa. Mówiła...

Copyright © 2021-2022 BIZNES24 sp. z o.o.

%d bloggers like this: