Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

DOTACJE

KE: KONIEC Z DOPŁATAMI DO PRĄDU W POLSCE

TARYFY ZA PRĄD
foto: pixabay.com

Komisja Europejska chce by nasz rząd obciął część swoich wydatków. Polska miałaby wygasić m.in. programy wsparcia związane z energią.

Zaoszczędzone w ten sposób środki rząd miałby przeznaczyć do redukcji deficytu. Jeśli jednak ceny prądu znowu by gwałtownie wzrosły to komisja zgodziłaby się na uruchomienie wsparcia, które kierowane byłoby do wrażliwych gospodarstw domowych i firm, przystępne od strony fiskalnej, przy zachowaniu zachęt do oszczędzania energii.
Na tym nie koniec. Komisja rekomenduje też ograniczenie w przyszłym roku wydatków publicznych o prawie 8%.

Bruksela wzywa też Polskę do wypełnienia wszystkich uzgodnionych kamieni milowych oraz celów związane z ochroną interesów finansowych Unii, żeby pozwolić na szybką i równą implementację planu odbudowy i odporności.

Komisja chce też by Polska poprawiała klimat inwestycyjny poprzez ochronę niezależnego sądownictwa.

Bruksela rekomenduje też by nasz kraj przyspieszył procedurę odejścia od paliw kopalnych na rzecz odnawialnych źródeł energii.

KE: KONIEC Z DOPŁATAMI DO PRĄDU W POLSCE

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

GPW

Zamiast spodziewanego niewielkiego zysku PKP cargo zaraportowało, że w trzecim kwartale poniosło 8 mln zł straty. Jeden z członków zarządu spółki odmówił podpisania się...

GPW

People Can Fly Group, jeden z liderów środowych spadków, pokazał dziś rano wyniki za trzeci kwartał. Sądząc po zaprezentowanym raporcie, spółka też dziś mieć...

FIRMA

Po zakończeniu dzisiejszej sesji, swoimi wynikami podzielił się obuwniczy gigant z Polkowic.

UNIA EUROPEJSKA

Komisja Europejska uważa, że blokowanie przez polskich transportowców polsko-ukraińskiej granicy jest nie do zaakceptowania i grozi Polsce postawieniem przed Trybunałem Sprawiedliwości Unii Europejskiej.

%d bloggers like this: