Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

INNE

KE CHCE ODCIĄĆ WĘGRY OD PIENIĘDZY

KE chce odciąć Węgry od pieniędzy. Komisja Europejska zaakceptowała Krajowy Plan Odbudowy dla Węgier.
Również dziś Komisja poinformowała, że będzie rekomendowała o zamrożeniu 7.5 mld euro przeznaczonych dla Węgier w ramach polityki spójności.

VIKTOR ORBAN

Jeśli chodzi o Krajowy Plan Odbudowy, to Komisja stwierdziła, że Węgry otrzymają pieniądze jeśli spełnią 27 kamieni milowych.

Przede wszystkim w celu usunięcia naruszeń zagrażających budżetowi UE Węgry zobowiązały się do realizacji 17 środków zaradczych, wraz z reformami praworządności związanymi z niezawisłością sądownictwa.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: RZĄD SZUKA OSZCZĘDNOŚCI. PREZENTÓW NIE BĘDZIE?

Również dziś Komisja Europejska poinformowała, że będzie rekomendowała Radzie Unii Europejskiej zamrożenie Węgrom części środków z funduszy spójności.
Tak jak w przypadku KPO również tutaj przyczyną jest praworządność.

Komisja podała, że domaga się m.in. wdrożenia środków zwalczania korupcji, które obejmują tworzenie nowych, niezależnych organów wyposażonych w narzędzia i zdolności do działania, podczas gdy władze publiczne tego nie robią.

Rada Unii Europejskiej ma czas na podjęcie decyzji do 19 grudnia. Do wprowadzenia zawieszania funduszy wymagana jest większość kwalifikowana.


Masz firmę? Nie przegap ważnych informacji dla Twojego biznesu.

Telewizja dostępna w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych, oraz w Internecie.

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 9,9 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

KE CHCE ODCIĄĆ WĘGRY OD PIENIĘDZY

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

OTOCZENIE MAKRO

Dwie kolejne transze kar: dziewiątą i dziesiątą potrąciła Komisja Europejska Polsce za niestosowanie wyroku TSUE w sprawie tzw. Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym jakie są szanse na szybkie przegłosowanie ustawy i czy rządowa propozycja faktycznie zmieni coś na rynku OZE rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O co chodzi we wchodzącej w życie 23 stycznia ustawie o systemie teleinformatycznym do obsługi niektórych umów, rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z Donatą...

INNE

Ustawa o Sądzie Najwyższym może nie odblokować KPO. Komisja Europejska najpierw chce zobaczyć jak działa nowe prawo, a dopiero wtedy oceni, czy ustawa spełnia...

%d bloggers like this: