Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

SUROWCE

KAWA ARABICA: KONTRAKTY FUTURES NAJWYŻSZE OD 2014

Mamy złą informację dla miłośników kawy. Kontrakty Futures na kawę Arabicę osiągają najwyższe ceny od 7 lat. W ciągu ostatnich dni cen skoczyła do ponad 190 centów za funt.

Ceny kawy reaguje na ostanie spadki Reala brazylijskiego – czyli waluty największego producenta kawy na świecie. Ostatni raz 190 centów za funt kawy płacono w 2014 roku. A to być może nie koniec wzrostów.
4 fala pandemii stwarza bowiem ryzyko załamania podaży w niektórych regionach na świecie. Pomimo wyższych cen, farmerzy nie otrzymują wyższych kwot, co powoduje, że w dalszym ciągu mogą oni rezygnować z produkcji. Swoje dokłada też pogoda. Zdaniem analityków produkcja kawy w sezonie 2021/2022 będzie niższa o 11 mln worków w porównaniu do poprzedniego sezonu i sięgnie 164,8 mln worków, co jest związane głównie z suszą w Brazylii.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

OTOCZENIE MAKRO

Główny Urząd Statystyczny podał dane dotyczące bilansu handlowego i Polska po pierwszych 7 miesiącach 2021 roku ma dodatnie saldo, które ukształtowało się na poziomie...

RYNKI

Komisja Europejska wyemitowała po raz czwarty obligacje na sfinansowanie Funduszu Odbudowy i Odporności. W ten sposób pozyskała 9 miliardów euro.

OTOCZENIE MAKRO

Sierpniowa sprzedaż detaliczna państwa środka znowu mocno rozczarowała.

GPW

Jeden z największych Polskich producentów taboru kolejowego w pierwszym półroczu 2021 roku bez sukcesów, ponieważ wyniki są lekko gorsze niż przed rokiem.