Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

SUROWCE

KAWA ARABICA: KONTRAKTY FUTURES NAJWYŻSZE OD 2014

Mamy złą informację dla miłośników kawy. Kontrakty Futures na kawę Arabicę osiągają najwyższe ceny od 7 lat. W ciągu ostatnich dni cen skoczyła do ponad 190 centów za funt.

KAWA ARABICA: KONTRAKTY FUTURES NAJWYŻSZE OD 2014

Ceny kawy reaguje na ostanie spadki Reala brazylijskiego – czyli waluty największego producenta kawy na świecie. Ostatni raz 190 centów za funt kawy płacono w 2014 roku. A to być może nie koniec wzrostów.

4 fala pandemii stwarza bowiem ryzyko załamania podaży w niektórych regionach na świecie. Pomimo wyższych cen, farmerzy nie otrzymują wyższych kwot, co powoduje, że w dalszym ciągu mogą oni rezygnować z produkcji. Swoje dokłada też pogoda. Zdaniem analityków produkcja kawy w sezonie 2021/2022 będzie niższa o 11 mln worków w porównaniu do poprzedniego sezonu i sięgnie 164,8 mln worków, co jest związane głównie z suszą w Brazylii.


Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Telewizja dostępna w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych, oraz w Internecie.

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 9.9 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

KAWA ARABICA: KONTRAKTY FUTURES NAJWYŻSZE OD 2014

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

BIZNES I POLITYKA

Prace przy budowie lądowych odcinków Baltic Pipe w Danii mogą zostać wznowione, duńska agencja ochrony środowiska wydała pozwolenie środowiskowego – poinformowali we wtorek operatorzy...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

Wstępne wyniki spisu ludności 2021 są tematem rozmowy Marcina Dobrowolskiego z Dominikiem Rozkrutem, prezesem Głównego Urzędu Statystycznego.

ŚWIAT

Ropa drożeje po wczorajszej silnej przecenie.

GPW

Po ponad 8 procent traciły akcje największych giełdowych spółek energetycznych PGE, Eneii i Tauronu. To efekt ogłoszenia planów nowych emisji i znacznego rozwodnienia akcjonariatu...

%d bloggers like this: