Connect with us

Hi, what are you looking for?

FIRMA

KAUFLAND OTWORZY SIĘ W NIEDZIELĘ

Kolejna sieć handlowa postanowiła obejść zakaz niedzielnego handlu. Sieć Kaufland podjęła decyzję o uruchomieniu niektórych marketów w niedziele objętych ograniczeniami handlu – dowiedział się portal wiadomoscihandlowe.pl.

Jak podaje portal począwszy od 5 września co najmniej 30 sklepów sieci Kaufland będzie legalnie działać w niedziele, korzystając z wyjątku przewidzianego dla placówek pocztowych. Początkowo odbędzie się to w ramach testów, ale prawdopodobnie w kolejnych tygodniach liczba ta będzie rosła (cała sieć liczy w Polsce około 230 marketów).

Kaufland to kolejny gracz na polskim rynku, który za pomocą wytrychu „o działalności placówek pocztowych” postanowił obejść zakaz niedzielnego handlu. Wcześniej na podobne kroki zdecydowali się m.in. właściciele Biedronku, Żabki i Carrefoura.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

OTOCZENIE MAKRO

Główny Urząd Statystyczny podał dane dotyczące bilansu handlowego i Polska po pierwszych 7 miesiącach 2021 roku ma dodatnie saldo, które ukształtowało się na poziomie...

RYNKI

Komisja Europejska wyemitowała po raz czwarty obligacje na sfinansowanie Funduszu Odbudowy i Odporności. W ten sposób pozyskała 9 miliardów euro.

OTOCZENIE MAKRO

Sierpniowa sprzedaż detaliczna państwa środka znowu mocno rozczarowała.

GPW

Jeden z największych Polskich producentów taboru kolejowego w pierwszym półroczu 2021 roku bez sukcesów, ponieważ wyniki są lekko gorsze niż przed rokiem.