Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

SUROWCE

KATAR WSTRZYMUJE EKSPORT LNG

ZOSTAJEMY ZA GRANICĄ. >>
Państwowa firma QatarEnergy wstrzymuje transport skroplonego gazu ziemnego przez Morze Czerwone ze względów bezpieczeństwa, ale nie wstrzymuje produkcji LNG – podała w poniedziałek Agencja Reutera.

KATAR WSTRZYMUJE EKSPORT LNG
Far East of Russia. East (Japan) Sea.

Jeśli przeprawa przez Morze Czerwone pozostanie niebezpieczna z powodu ataków przeprowadzanych na statki przez bojowników jemeńskiego ruchu Huti, katarska firma będzie wysyłać swoje transporty okrężną drogą wokół Afryki koło Przylądka Dobrej Nadziei – donosi agencja.

Oczekuje się, że przekierowanie statków wokół południowego krańca Afryki będzie kosztować do 1 mln dol. dodatkowego paliwa na każdy rejs w obie strony między Azją a Europą Północną. Obawy o potencjalne zakłócenia dostaw z Bliskiego Wschodu po atakach na Morzu Czerwonym spowodowały wzrost cen ropy naftowej.

Póki co jednak odbiorcy gazu – choć nie tego skroplonego – mają powody do zadowolenia. Na amsterdamskiej giełdzie TTF przyszłoroczne kontrakty na dostawy tego surowca pierwszy raz od sierpnia spadły poniżej poziomu 30 euro za 1 megawatogodzinę.

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

USA

Intel wycofuje się z głośno zapowiadanych inwestycji w Europie. Czy zagrożona może być też fabryka półprzewodników, która miała powstać pod Wrocławiem?

WĘGRY

Ukraina zamknęła tranzyt rosyjskiej ropy przez swoje terytorium. A to oznacza poważny problem dla Węgier, które są uzależnione od surowca dostarczanego przez Łukoil. Wiktor...

INNE

Dziś superkumulacja raportów na amerykańskim rynku akcji. Swoje raporty ogłoszą dziś m.in. Tesla, Microsoft czy Alphabet.

TRANSPORT

Jednym z głównych tematów na europejskich giełdach – obok amerykańskiej kampanii wyborczej jest kurs ikony tanich linii lotniczych. Ryanair znalazł się dzisiaj na imponującym...