Connect with us

Hi, what are you looking for?

FINANSE

KAS PROPONUJE ZNIŻKI NA OPŁATY DROGOWE

Masz e-tolla? Masz zniżkę.
Przewoźnicy, którzy korzystają z nowego systemu poboru opłat drogowych, mogą liczyć do końca września na 25-cio procentową zniżkę. Krajowa Administracja Skarbowa chce w ten sposób zachęcić firmy do rejestracji i korzystania z nowego systemu.

Oprócz niższych opłat, KAS proponuje ułatwienie dla autobusów i firm przewożących tzw. towary wrażliwe takie jak leki, żywe zwierzęta czy towary niebezpieczne. Ci przewoźnicy będą mogli kontynuować
przejazd bez obowiązku zjechania z drogi i jego opłacenia. Rozliczenie będzie można zrobić do 3 dni od przejazdu.

Tymczasem jeszcze w ubiegłym tygodniu przewoźnicy alarmowali – Ministerstwo Finansów wprowadziło nas w błąd. Chodziło o rejestrację w systemie e-Toll za pośrednictwem kart flotowych, która nie działała. A sam resort finansów na pytanie BIZNES24 dlaczego rejestracja nie działa, odpowiadało: nie wiemy.

Obecnie działają dwa systemy poboru opłat drogowych – stary viaToll i nowy e-Toll. Od 30 września będzie działał już tylko eToll.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

OTOCZENIE MAKRO

Główny Urząd Statystyczny podał dane dotyczące bilansu handlowego i Polska po pierwszych 7 miesiącach 2021 roku ma dodatnie saldo, które ukształtowało się na poziomie...

KOMISJA EUROPEJSKA

Komisja Europejska wyemitowała po raz czwarty obligacje na sfinansowanie Funduszu Odbudowy i Odporności. W ten sposób pozyskała 9 miliardów euro.

OTOCZENIE MAKRO

Sierpniowa sprzedaż detaliczna państwa środka znowu mocno rozczarowała.

FINANSE

Jeden z największych Polskich producentów taboru kolejowego w pierwszym półroczu 2021 roku bez sukcesów, ponieważ wyniki są lekko gorsze niż przed rokiem.