Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

FINANSE OSOBISTE

KAS PROPONUJE ZNIŻKI NA OPŁATY DROGOWE

Masz e-tolla? Masz zniżkę.
Przewoźnicy, którzy korzystają z nowego systemu poboru opłat drogowych, mogą liczyć do końca września na 25-cio procentową zniżkę. Krajowa Administracja Skarbowa chce w ten sposób zachęcić firmy do rejestracji i korzystania z nowego systemu.

KAS PROPONUJE ZNIŻKI NA OPŁATY DROGOWE

Oprócz niższych opłat, KAS proponuje ułatwienie dla autobusów i firm przewożących tzw. towary wrażliwe takie jak leki, żywe zwierzęta czy towary niebezpieczne. Ci przewoźnicy będą mogli kontynuować
przejazd bez obowiązku zjechania z drogi i jego opłacenia. Rozliczenie będzie można zrobić do 3 dni od przejazdu.

Tymczasem jeszcze w ubiegłym tygodniu przewoźnicy alarmowali – Ministerstwo Finansów wprowadziło nas w błąd. Chodziło o rejestrację w systemie e-Toll za pośrednictwem kart flotowych, która nie działała. A sam resort finansów na pytanie BIZNES24 dlaczego rejestracja nie działa, odpowiadało: nie wiemy.

Obecnie działają dwa systemy poboru opłat drogowych – stary viaToll i nowy e-Toll. Od 30 września będzie działał już tylko e-Toll.


Inwestujesz? Interesujesz się rynkiem? Nie przegap!

Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Oglądaj na platformach cyfrowych i w sieciach kablowych – albo wykup dostęp przez Internet na BIZNES24.TV za 9.99 zł miesięcznie (albo 99 zł rocznie).

BIZNES24 online

Chcesz widzieć ważne informacje, które publikujemy w serwisie biznes24.pl? Obserwuj nasze profile w mediach społecznościowych.


MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

GPW

Po ponad 8 procent traciły akcje największych giełdowych spółek energetycznych PGE, Eneii i Tauronu. To efekt ogłoszenia planów nowych emisji i znacznego rozwodnienia akcjonariatu...

FINANSE OSOBISTE

O 15% wzrósł dziś kurs akcji deweloperskiej spółki Develia po informacji o wezwaniu do sprzedaży na 2/3 akcji spółki.

GPW

Pierwszy debiut na GPW, a konkretnie na alternatywnym rynku NewConnect. Road Studio rozpoczęło notowania z 27 procentową przeceną.

GPW

Potwierdziły się doniesienia mediów o tym, że węgierski MOL odkupi od Orlenu część stacji Lotosu po fuzji obu firm, a naftowy koncern Saudi Aramco...