Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

FINANSE OSOBISTE

KAS PROPONUJE ZNIŻKI NA OPŁATY DROGOWE

Masz e-tolla? Masz zniżkę.
Przewoźnicy, którzy korzystają z nowego systemu poboru opłat drogowych, mogą liczyć do końca września na 25-cio procentową zniżkę. Krajowa Administracja Skarbowa chce w ten sposób zachęcić firmy do rejestracji i korzystania z nowego systemu.

KAS PROPONUJE ZNIŻKI NA OPŁATY DROGOWE

Oprócz niższych opłat, KAS proponuje ułatwienie dla autobusów i firm przewożących tzw. towary wrażliwe takie jak leki, żywe zwierzęta czy towary niebezpieczne. Ci przewoźnicy będą mogli kontynuować
przejazd bez obowiązku zjechania z drogi i jego opłacenia. Rozliczenie będzie można zrobić do 3 dni od przejazdu.

Tymczasem jeszcze w ubiegłym tygodniu przewoźnicy alarmowali – Ministerstwo Finansów wprowadziło nas w błąd. Chodziło o rejestrację w systemie e-Toll za pośrednictwem kart flotowych, która nie działała. A sam resort finansów na pytanie BIZNES24 dlaczego rejestracja nie działa, odpowiadało: nie wiemy.

Obecnie działają dwa systemy poboru opłat drogowych – stary viaToll i nowy e-Toll. Od 30 września będzie działał już tylko e-Toll.


Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 9,9 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

KAS PROPONUJE ZNIŻKI NA OPŁATY DROGOWE

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

Wstępne wyniki spisu ludności 2021 są tematem rozmowy Marcina Dobrowolskiego z Dominikiem Rozkrutem, prezesem Głównego Urzędu Statystycznego.

GPW

Po ponad 8 procent traciły akcje największych giełdowych spółek energetycznych PGE, Eneii i Tauronu. To efekt ogłoszenia planów nowych emisji i znacznego rozwodnienia akcjonariatu...

FINANSE OSOBISTE

O 15% wzrósł dziś kurs akcji deweloperskiej spółki Develia po informacji o wezwaniu do sprzedaży na 2/3 akcji spółki.

GPW

Pierwszy debiut na GPW, a konkretnie na alternatywnym rynku NewConnect. Road Studio rozpoczęło notowania z 27 procentową przeceną.

%d bloggers like this: