Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

INNE

KARUZELA PREZESÓW KRĘCI SIĘ DALEJ

Mikołaj Wild został odwołany z funkcji prezesa spółki Centralny Port Komunikacyjny – potwierdził pełnomocnik rządu ds. CPK Maciej Lasek.

CPK KUPIŁ TYSIĄC HEKTARÓW
Wizualizacja CPK (materiały spółki CPK)

Wcześniej Lasek informował, że rada nadzorcza spółki Centralny Port Komunikacyjny zbiera się w piątek i jeszcze tego samego dnia zapadną decyzje o pierwszych zmianach w jej zarządzie.

Przewodniczący rady nadzorczej spółki Centralny Port Komunikacyjny Filip Czernicki został oddelegowany na trzy miesiące do pełnienia obowiązków prezesa.

Wiceminister Maciej Lasek podkreślił jednocześnie, że docelowo zarząd spółki zostanie wyłoniony w drodze konkursu.

Mikołaj Wild był prezesem CPK od grudnia 2019 r.

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

FIRMA

Po zamknięciu notowań swoje szacunki za 2023 rok podał Kruk. Spółka chwali się, że jej zysk netto pierwszy raz w historii przekroczył 1 miliard...

SANKCJE

Łotewski Sejm zdecydował w czwartek o wprowadzeniu zakazu importu na Łotwę produktów rolnych pochodzących z Rosji i Białorusi.

BANKI

Komisja Nadzoru Finansowego zgodziła się by BNP Paribas Bank Polska przeznaczył na dywidendę do 75 proc. zysku za ubiegły rok.

FIRMA

Bardzo ważna uchwała Sądu Najwyższego. Wspólnik dwuosobowej spółki z ograniczoną odpowiedzialnością posiadający 99 procent udziałów nie podlega ubezpieczeniom społecznym. To cios w ZUS, który...