Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

INNE

KARPIŃSKI ZOSTANIE W ARESZCIE

KARPIŃSKI ZOSTANIE W ARESZCIE

Podejrzany o korupcję Włodzimierz Karpiński były sekretarz miasta stołecznego Warszawy nie wyjdzie na wolność. Sąd uznał, że grozi mu zbyt wysoka kara i istnieje realna obawa matactwa.

KARPIŃSKI ZOSTANIE W ARESZCIE

Sąd Apelacyjny zmienił dziś postanowienie sądu okręgowego, który zastosował wobec Karpińskiego areszt warunkowy. Podejrzany urzędnik mógł opuścić areszt po wpłaceniu 750 tys. zł kaucji.
Z takim postanowieniem nie zgodzili się prokuratorzy ze śląskiego wydziału Prokuratury Krajowej i złożyli zażalenie.

Sąd Apelacyjny w Katowicach przyznał rację prokuratorom. Uznał, ze Karpińskiemu grozi nie tylko wysoka kara, ale też istnieje realna obawa matactwa. Poza tym według sądu prokuratura uprawdopodobniła w zebranym materiale, że Karpiński dopuścił się zarzucanych mu czynów. Dlatego też przynajmniej do listopada były urzędnik pozostanie w areszcie.

Były minister został zatrzymany 27 lutego. Wcześniej w tym samym śledztwie zatrzymano b. szefa Pracodawców RP Rafała Baniaka.
Prokuratura zarzuca Karpińskiemu m.in przyjęcie 5 mln zł łapówki.

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

FIRMA

Po zakończeniu dzisiejszej sesji, swoimi wynikami podzielił się obuwniczy gigant z Polkowic.

UNIA EUROPEJSKA

Komisja Europejska uważa, że blokowanie przez polskich transportowców polsko-ukraińskiej granicy jest nie do zaakceptowania i grozi Polsce postawieniem przed Trybunałem Sprawiedliwości Unii Europejskiej.

KREDYTY

Już 8 stycznia Bank gospodarstwa Krajowego może ogłosić koniec środków na program bezpieczny kredyt na 2%. Jak ocenia prezes PKO Banku Hipotecznego Katarzyna Kurkowska-Szczechowicz-...

USA

Amerykańska gospodarka ma się jeszcze lepiej niż przewidywał rynek. W 3 kwartale tego roku PKB tego kraju w ujęciu annualizowanym wzrosło aż o 5.2%.

%d bloggers like this: