Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

GOSPODARKA

KARA DLA BIEDRONKI

KARA DLA BIEDRONKI

Wysoka kara dla właściciela Biedronki. Sieć Jeronimo Martins została ukarana za trzy praktyki stosowane podczas promocji.

UOKiK nałożył na Jeronimo Martins Polska, właściciela sieci Biedronka, ponad 160 mln zł kary za promocję Tarcza Biedronki antyinflacyjna” – podał UOKiK w komunikacie prasowym. Według Urzędu spółka wprowadzała konsumentów w błąd odnośnie warunków, korzyści i dostępności regulaminu akcji.

CZYTAJ TEŻ: TARYFY ZA PRĄD NIE BĘDĄ WYŻSZE

Skomplikowane zasady, niewspółmierne korzyści i ograniczona dostępność regulaminu – tak można podsumować udowodnione przez Prezesa UOKiK praktyki Jeronimo Martins Polska w zakresie prowadzonej w sklepach sieci od kwietnia do czerwca 2022 r. ogólnopolskiej akcji Tarcza Biedronki antyinflacyjna – napisano w komunikacie UOKiK.

Decyzja jest nieprawomocna. A akcjami Jeronimo Martins można od kwietnia handlować na rynku Global Connect warszawskiej giełdy. W południe kosztowały 109 zł, po wzroście o ponad 2%.

KARA DLA BIEDRONKI

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

GPW

Zamiast spodziewanego niewielkiego zysku PKP cargo zaraportowało, że w trzecim kwartale poniosło 8 mln zł straty. Jeden z członków zarządu spółki odmówił podpisania się...

FIRMA

Po zakończeniu dzisiejszej sesji, swoimi wynikami podzielił się obuwniczy gigant z Polkowic.

UNIA EUROPEJSKA

Komisja Europejska uważa, że blokowanie przez polskich transportowców polsko-ukraińskiej granicy jest nie do zaakceptowania i grozi Polsce postawieniem przed Trybunałem Sprawiedliwości Unii Europejskiej.

KREDYTY

Już 8 stycznia Bank gospodarstwa Krajowego może ogłosić koniec środków na program bezpieczny kredyt na 2%. Jak ocenia prezes PKO Banku Hipotecznego Katarzyna Kurkowska-Szczechowicz-...

%d bloggers like this: