Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

USA

KADROWA CZYSTKA W BOEINGU

Dave Calhoun, dyrektor generalny Boeinga, ma ustąpić ze stanowiska pod koniec tego roku – to reakcja na coraz większe problemy tego największego w USA producenta samolotów.

KADROWA CZYSTKA W BOEINGU
fot: Boeing

Larry Kellner, prezes spółki, również nie będzie ubiegał się o reelekcję do zarządu firmy. Zastąpi go na stanowisku prezesa Steve Mollenkopf, który jest dyrektorem Boeinga od 2020 roku i będzie kierował zarządem w wyborze nowego dyrektora generalnego.

Boeing ogłosił także, że Stan Deal, szef działu samolotów komercyjnych, przejdzie na emeryturę ze skutkiem natychmiastowym.

Odejścia mają miejsce po tym, jak linie lotnicze i organy regulacyjne coraz częściej wzywają do wprowadzenia poważnych zmian w firmie po wykryciu szeregu wad jakościowych i produkcyjnych w samolotach Boeinga.

W styczniu doszło do naruszenia kadłuba podczas lotu samolotu Boeing 737 Max 9. Z kolei marcu w Boeingu 737-800 linii United Airlines oderwał się w czasie lotu fragment poszycia kadłuba.

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

CENY

Ceny żywności znowu wzrosną - uważają analitycy.

USA

W tym tygodniu inwestorzy czekają przede wszystkim na piątkowy raport o wydatkach gospodarstw domowych. To ten dokument ma kluczowe znaczenie dla decyzji Rezerwy Federalnej...

USA

W tym tygodniu amerykańscy inwestorzy oczekują na piątkowe dane o wydatkach gospodarstw domowych. To będzie ostatni tego typu raport przed kolejnym posiedzeniem Rezerwy Federalnej,...

UNIA EUROPEJSKA

Afera w Narodowym Centrum Badań i Rozwoju, która może spowodować utratę ogromnych środków z unijnej kasy.