Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

UNIA EUROPEJSKA

JUŻ W KWIETNIU PRZELEW Z UE NA 31 MLD ZŁ

Wypłaty środków z pierwszego wniosku o płatność z Krajowego Planu Odbudowy można spodziewać się już w kwietniu , podało Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej. Z pierwszej płatności Polska otrzyma ponad 31 mld zł.

PROGNOZY DLA POLSKI
Fot: Dimitris Vetsikas/Pixabay

Środki z pierwszego wniosku o płatność z KPO zostaną przeznaczone między innymi na czyste powietrze czyli dofinansowanie termomodernizacji budynków mieszkalnych jednorodzinnych, wymiana starych źródeł ciepła na nowe; a także na poprawę bezpieczeństwa ruchu kolejowego oraz inwestycje w bezpieczeństwo transportu – m.in. modernizację niebezpiecznych punktów, budowę obwodnic.

prawie 6 i pół miliarda złotych w ramach szybkich płatności zostanie przeznaczonych także na wyposażenie i modernizację infrastruktury w sektorze rolno-spożywczym.

Polska otrzyma z Krajowego Planu Odbudowy 268 mld zł, Dwa kolejne wnioski (drugi i trzeci) o środki z KPO zostaną złożone w w okolicach czerwca., a czwarty i piąty pod koniec roku.

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

GPW

Planowane w tym roku przez Eurocash działania optymalizacyjne mają przynieść ok. 200 mln zł oszczędności. CZYTAJ TEŻ: CENY ŻYWNOŚCI BĘDĄ WYŻSZE Redukcja zatrudnienia w...

CENY

Ceny żywności znowu wzrosną - uważają analitycy.

USA

W tym tygodniu inwestorzy czekają przede wszystkim na piątkowy raport o wydatkach gospodarstw domowych. To ten dokument ma kluczowe znaczenie dla decyzji Rezerwy Federalnej...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O wynikach Rainbow rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Maciejem Szczechurą, prezesem, Rainbow Tours.