Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

KREDYTY

JUŻ TERAZ RPP ULŻY KREDYTOBIORCOM?

KWARTAŁ OBLIGACJI

Dziś zaczyna się dwudniowe posiedzenie Rady Polityki Pieniężnej, a ta po raz pierwszy od ponad 3 lat może zadecydować o obniżeniu kosztu kredytu w Polsce. W praktyce oznacza to niższe raty Państwa kredytów. Samą decyzję poznamy dopiero w środę w godzinach popołudniowych.

Zdaniem większości analityków zbliżające się wybory i znaczące pogorszenie perspektyw wzrostu gospodarczego w Polsce skłoni większość członków RPP do obniżenia stóp procentowych o 25 pb na posiedzeniu w tym tygodniu.

CZYTAJ TEŻ: POPYT NA KREDYTY MIESZKANIOWE WYSTRZELIŁ

Jednak, jak zauważają analitycy polskiego oddziału banku Credit Agricole istnieje jednak ryzyko, że stopy procentowe pozostaną na niezmienionym poziomie w tym tygodniu. W przypadku materializacji takiego scenariusza mielibyśmy do czynienia z umocnieniem złotego i wzrostem rentowności polskich obligacji.

Czy tak się stanie przekonamy się już jutro, a w czwartek decyzję rady będzie uzasadniał jej przewodniczący a zarazem prezes Narodowego Banku Polskiego, Adam Glapiński. Transmisja z konferencji prezesa NBP wraz z reakcjami rynku i komentarzami ekspertów w czwartek od godziny 15 na żywo w BIZNES24.

Dbasz o swoje pieniądze? Nie przegap informacji ważnych dla Twojego portfela!

Telewizja dostępna w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych, oraz w Internecie.

Informacje dla tych, dla których pieniądze się liczą- przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Tylko 11.99 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

JUŻ TERAZ RPP ULŻY KREDYTOBIORCOM?

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

INNE

Tym razem Europejski Bank Centralny postanowił pozostawić stopy procentowe w eurolandzie na niezmienionym poziomie czyli w przypadku stopy refinansowej na poziomie 4.25% a stopę...

INFLACJA

Inflacja w Polsce w połowie unijnej stawki. W strefie euro nieznacznie spadła, ale nadal znajduje się powyżej celu Europejskiego Banku Centralnego.

INFLACJA

Inflacja bazowa czyli po wyłączeniu cen żywności i energii wyniosła 3,6% w czerwcu w ujęciu rocznym. W maju wyniosła ona 3.8%, a zatem mamy...

INFLACJA

Inflacja CPI we Włoszech 3 miesiąc ustabilizowana. W czerwcu wyniosła 0.8% – podał włoski urząd statystyczny. To ważna informacja z 3 największej gospodarki strefy...