Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

KREDYTY

JUŻ TERAZ RPP ULŻY KREDYTOBIORCOM?

INFLACJA W POLSCE

Dziś zaczyna się dwudniowe posiedzenie Rady Polityki Pieniężnej, a ta po raz pierwszy od ponad 3 lat może zadecydować o obniżeniu kosztu kredytu w Polsce. W praktyce oznacza to niższe raty Państwa kredytów. Samą decyzję poznamy dopiero w środę w godzinach popołudniowych.

Zdaniem większości analityków zbliżające się wybory i znaczące pogorszenie perspektyw wzrostu gospodarczego w Polsce skłoni większość członków RPP do obniżenia stóp procentowych o 25 pb na posiedzeniu w tym tygodniu.

CZYTAJ TEŻ: POPYT NA KREDYTY MIESZKANIOWE WYSTRZELIŁ

Jednak, jak zauważają analitycy polskiego oddziału banku Credit Agricole istnieje jednak ryzyko, że stopy procentowe pozostaną na niezmienionym poziomie w tym tygodniu. W przypadku materializacji takiego scenariusza mielibyśmy do czynienia z umocnieniem złotego i wzrostem rentowności polskich obligacji.

Czy tak się stanie przekonamy się już jutro, a w czwartek decyzję rady będzie uzasadniał jej przewodniczący a zarazem prezes Narodowego Banku Polskiego, Adam Glapiński. Transmisja z konferencji prezesa NBP wraz z reakcjami rynku i komentarzami ekspertów w czwartek od godziny 15 na żywo w BIZNES24.

Telewizja dostępna w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych, oraz w Internecie.

Informacje dla tych, dla których pieniądze się liczą- przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Tylko 9.9 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

JUŻ TERAZ RPP ULŻY KREDYTOBIORCOM?

Dbasz o swoje pieniądze? Nie przegap informacji ważnych dla Twojego portfela!
Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

INNE

Poselski projekt mrożenia cen energii w przyszłym roku trafi do dalszych prac. Rządowy został odrzucony

BANKI

O prawie 180 proc. w porównaniu z ubiegłym rokiem wzrosły zyski banków w Polsce.

KREDYTY

Boom na kredyty mieszkaniowe lekko słabnie. W listopadzie o taki kredyt wnioskowało prawie 40 tys. osób To prawie trzy razy więcej niż przed rokiem.

FIRMA

Oświadczenie ws. bezpodstawnych i nieuprawnionych oszczerstw kolportowanych na temat NEWAG S.A. – Nasze oprogramowanie jest czyste. Nie wprowadzaliśmy, nie wprowadzamy i nie będziemy wprowadzać...

%d