Connect with us

Hi, what are you looking for?

FX

JUŻ 5 GŁOSÓW W RPP GOTOWYCH PODNIEŚĆ STOPY? PROF. ŁON: NICZEGO NIE WYKLUCZAM

Najbardziej gołębi członek Rady Polityki Pieniężnej nie wyklucza podwyżki stóp w listopadzie. Z dnia na dzień klaruje się sytuacja dotycząca wysokości stóp procentowych – czyli kolejnego elementu wpływającego na złotego.

WARSZAWA, KWIECIEN 2016: dr hab. Lukasz Hardt, czlonek Rady Polityki Pienieznej. Fot: Piotr Malecki dla NBP

Prof. Eryk Łon, który znany jest z silnego przekonania, że w Polsce powinny obowiązywać niskie stopy procentowe, napisał w artykule dla Radia Maryja, że jego zdaniem „nic złego się nie stanie jeżeli poczekamy na projekcję listopadową i dopiero wówczas zastanowimy się nad tym, czy należy po pojawieniu się tej projekcji dokonać podwyższenia stóp procentowych. Niczego w tym względzie nie wykluczam.”

Za podniesieniem stóp w listopadzie o 15 punktów bazowych są na pewno prof. Łukasz Hardt i prof. Eugeniusz Gatnar, którzy mówili o tym w telewizji BIZNES24. Z dotychczasowych głosowań w RPP BIZNES24 wnioskuje również, że zwolennikiem podwyżek może być dr Kamil Zubelewicz. A dr Jerzy Kropiwnicki w wywiadzie dla Polskiej Agencji Prasowej oświadczył, że spodziewa sie podwyżki w listopadzie, chociaż bez deklaracji za jaką opcją sam zagłosuje.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

RYNKI

FED obniża prognozy wzrostu gospodarczego dla Stanów Zjednoczony - ale jednocześnie sygnalizuje, że podwyżki stóp mogą nastąpić wcześniej, niż wcześniej oczekiwano.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

TO JEST AUTOMATYCZNA TRANSKRYPCJA ROZMOWY PRZEPROWADZONEJ NA ANTENIE TELEWIZJI BIZNES24 ROMAN MŁODKOWSKI, BIZNES24: Naszym gościem jest prof. Eryk Łon- członek Rady Polityki Pieniężnej. Panie...

Bez kategorii

Czwarta z rzędu podwyżka stóp procentowych na Węgrzech umocniła forinta, ale nieznacznie. Główna stopa procentowa na Węgrzech będzie od jutra wynosić 1.65%.

FX

TO JEST AUTOMATYCZNA TRANSKRYPCJA ROZMOWY PRZEPROWADZONEJ 16.09.2021 NA ANTENIE TELEWIZJI BIZNES24 MARCIN DOBROWOLSKI, BIZNES24: Panie doktorze. Jakie warunki powinny być spełnione, aby rozpocząć normalizację...