Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

FX

JUŻ 5 GŁOSÓW W RPP GOTOWYCH PODNIEŚĆ STOPY? PROF. ŁON: NICZEGO NIE WYKLUCZAM

Najbardziej gołębi członek Rady Polityki Pieniężnej nie wyklucza podwyżki stóp w listopadzie. Z dnia na dzień klaruje się sytuacja dotycząca wysokości stóp procentowych – czyli kolejnego elementu wpływającego na złotego.

ERYK ŁON RPP
Prof. Eryk Łon, były członek Rady Polityki Pieniężnej / FOT.: NBP

Prof. Eryk Łon, który znany jest z silnego przekonania, że w Polsce powinny obowiązywać niskie stopy procentowe, napisał w artykule dla Radia Maryja, że jego zdaniem „nic złego się nie stanie jeżeli poczekamy na projekcję listopadową i dopiero wówczas zastanowimy się nad tym, czy należy po pojawieniu się tej projekcji dokonać podwyższenia stóp procentowych. Niczego w tym względzie nie wykluczam.”

JUŻ 5 GŁOSÓW W RPP GOTOWYCH PODNIEŚĆ STOPY? PROF. ŁON: NICZEGO NIE WYKLUCZAM
JUŻ 5 GŁOSÓW W RPP GOTOWYCH PODNIEŚĆ STOPY? PROF. ŁON: NICZEGO NIE WYKLUCZAM

Za podniesieniem stóp w listopadzie o 15 punktów bazowych są na pewno prof. Łukasz Hardt i prof. Eugeniusz Gatnar, którzy mówili o tym w telewizji BIZNES24. Z dotychczasowych głosowań w RPP BIZNES24 wnioskuje również, że zwolennikiem podwyżek może być dr Kamil Zubelewicz. A dr Jerzy Kropiwnicki w wywiadzie dla Polskiej Agencji Prasowej oświadczył, że spodziewa sie podwyżki w listopadzie, chociaż bez deklaracji za jaką opcją sam zagłosuje.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

POLSKA

Kredyty znowu podrożeją choć nie tak mocno jak oczekiwał rynek. Rada Polityki Pieniężnej podniosła bowiem główną stopę procentową o 75 pkt bazowych. Od dziś...

POLSKA

Zdaniem prezesa Narodowego Banku Polskiego wzrost inflacji konsumenckiej w marcu spowodowany był przez ekonomiczne skutki rosyjskiej agresji zbrojnej przeciw Ukrainie.

Bez kategorii

6.9% rok do roku wyniosła polska inflacja bazowa w marcu NBP.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

MARCIN DOBROWOLSKI, BIZNES24: Panie profesorze, nie mogę się powstrzymać od takiego komentarza, że zabrakło Pana w radzie i od razu podwyżka o 100 punktów...

%d bloggers like this: