Connect with us

Hi, what are you looking for?

GPW

AKCJE PEPCO LEKKO W GÓRĘ NA DEBIUCIE

O około 5 procent więcej, niż w ofercie publicznej kosztowały akcje Pepco (PCO) tuż po starcie handlu.

Pepco sprzedało w ramach oferty akcje o wartości 3.7 miliarda złotych, co daje spółce kapitalizację na poziomie 23 miliardów złotych. To ponad 1/3 wartości Allegro, największej spółki na GPW, wartej według dzisiejszej wyceny 58 miliardów złotych.
Pepco na liście najcenniejszych spółek notowanych w Warszawie zajmie na debiucie 9 pozycję – tuż za bankiem Pekao SA i przed LPP – a sporo powyżej CD Projektu, wycenianego obecnie na niecałych 17 miliardów złotych.
Akcje Pepco sprzedały się na pniu – w transzy detalicznej inwestorzy kupili zaledwie co ósmą zamówioną akcję.
Pepco to jeden z największych detalistów w Europie Środkowo-Wschodniej. Posiada ponad 3 tys. sklepów – większość z nich działa pod marką Pepco. Do grupy należą też sklepy marek Dealz i Poundland, działające głównie w Wielkiej Brytanii i Irlandii.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

RYNKI

Dobre dane z Niemiec. W maju indeks instytutu ZEW przekroczył 84 punkty. To znacznie powyżej oczekiwań, które wyniosły niespełna 71 punktów.

RYNKI

Szyfrowany komunikator, BigShortBets ma wyrównać szanse na rynku kapitałowym - twierdzi inicjator jego powstania, Rafał Zaorski. Narzędzie budzi kontrowersje, ale może przyczynić się do rewolucyjnych zmian...

GAMING

Zaledwie 32 i pół miliona złotych wyniósł zysk netto CD Projektu w pierwszym kwartale 2021 roku. To ponad dwa razy mniej niż oczekiwali analitycy...

RYNKI

JSW nie jest zainteresowana kupnem ani nieodpłatnym przejęciem kopalń od Tauronu i innych spółek górniczych - poinformowała JSW w oświadczeniu.

Copyright © 2021 BIZNES24 sp. z o.o.