Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

GPW

AKCJE PEPCO LEKKO W GÓRĘ NA DEBIUCIE

O około 5 procent więcej, niż w ofercie publicznej kosztowały akcje Pepco (PCO) tuż po starcie handlu.

Pepco sprzedało w ramach oferty akcje o wartości 3.7 miliarda złotych, co daje spółce kapitalizację na poziomie 23 miliardów złotych. To ponad 1/3 wartości Allegro, największej spółki na GPW, wartej według dzisiejszej wyceny 58 miliardów złotych.

Pepco na liście najcenniejszych spółek notowanych w Warszawie zajmie na debiucie 9 pozycję – tuż za bankiem Pekao SA i przed LPP – a sporo powyżej CD Projektu, wycenianego obecnie na niecałych 17 miliardów złotych.
Akcje Pepco sprzedały się na pniu – w transzy detalicznej inwestorzy kupili zaledwie co ósmą zamówioną akcję.

Pepco to jeden z największych detalistów w Europie Środkowo-Wschodniej. Posiada ponad 3 tys. sklepów – większość z nich działa pod marką Pepco. Do grupy należą też sklepy marek Dealz i Poundland, działające głównie w Wielkiej Brytanii i Irlandii.


Inwestujesz? Interesujesz się rynkiem? Nie przegap!

Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Oglądaj na platformach cyfrowych i w sieciach kablowych – albo wykup dostęp przez Internet na BIZNES24.TV za 9.99 zł miesięcznie (albo 99 zł rocznie).

BIZNES24 online

Chcesz widzieć ważne informacje, które publikujemy w serwisie biznes24.pl? Obserwuj nasze profile w mediach społecznościowych.


MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

GPW

Aż 20 proc. w tym tygodniu stracili posiadacze akcji CCC. Kurs największego detalisty obuwniczego w Polsce - do CCC należy prawie 1/5 rynku -...

GPW

Kurs akcji producenta gier Hydra Games spadł na otwarciu w piątkowym debiucie na NewConnect o 46 proc. do 81 zł.To już drugie podejście tego...

GPW

Jutro na rynku NewConnect zadebiutuje kolejna gamingowa spółka - Hydra Games. To już drugie podejście tego producenta gier do rynku giełdowego.

RYNKI

Polska Grupa Energetyczna planuje mega emisję akcji z której chce pozyskać aż 3 mld zł. Pozyskane pieniądze maja iść na m.in. na dekarbonizację oraz...