Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

BIZNES I POLITYKA

JSW POZBYWA SIĘ JASTRZĘBIA III

JSW pozbywa się Jastrzębia III. Informacje o rozpoczęciu restrukturyzacji spowodowały, że JSW była we wtorek najmocniej handlowaną spółką na GPW, a notowania zakończyła o 1 grosz poniżej 34 złotych, czyli prawie o 2.9% wyżej, niż w poniedziałek.

JSW POZBYWA SIĘ JASTRZĘBIA III
FOT.: JSW

JSW pozbywa się Jastrzębia III na rzecz Spółki Restrukturyzacji Kopalń. W piątek JSW i SRK podpiszą akt notarialny w tej sprawie.

CZYTAJ TEŻ: CENY DREWNA W 2022 R. NIE SPADNĄ

Chodzi o prawie 40 hektarów gruntów i obiektów kopalnianych. Z punktu widzenia inwestorów ważniejsze, niż przekazanie nieruchomości – jest przejęcie przez Spółkę Restrukturyzacji Kopalń ponad 2 tysięcy górniczych etatów. SRK – w ramach planu wygaszania górnictwa węglowego w Polsce – osobom którym do emerytury pozostało nie więcej, niż 4 lata wypłacać będzie wynagrodzenie w ramach urlopu górniczego. A pozostałym wypłaci 120 tys. złotych jednorazowej odprawy i rozwiąże z nimi umowy.

BIZNES24 online
Telewizja BIZNES24 również online – oglądaj na https://biznes24.tv

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

POLSKA

Dziś Sejm zajmie się rządowym projektem zakładającym wprowadzenie zakazu importu rosyjskiego węgla do Polski.

UE

Kolejny polski projekt umowy w sprawie kopalni węgla brunatnego Turów jest nie do zaakceptowania dla strony czeskiej - Napisała w mediach społecznościowych rzeczniczka Ministerstwa...

FINANSE OSOBISTE

Historycznie wysokie ceny kontraktów na węgiel windują w górę wartości polski spółek górniczych. Jastrzębska Spółka Węglowa i Lubelski Węgiel, lepiej znany jako Bogdanka na...

SUROWCE

Kontrakty terminowe na węgiel koksujący osiągnęły historyczną wartość ponad 170 dolarów za tonę. Węgiel koksujący to strategiczny surowiec wykorzystywany do produkcji stali.

%d bloggers like this: