Connect with us

Hi, what are you looking for?

ENERGETYKA

JSW MA PREZESA – NOWYM PREZESEM TOMASZ CUDNY

Były prezes Tauronu Wydobycie Tomasz Cudny nowym prezesem JSW – największego w Europie producenta koksu. Po dwóch miesiącach zakończyło się bezkrólewie w jastrzębskiej spółce.

Rada nadzorcza powierzyła w ręce Tomasza Cudnego stery jednej z większych kopalni węgla koksującego w Polsce w ramach X kadencji zarządu. Do tej pory pełnił obowiązki wiceprezesa ds. Technologii i wydobycia w JSW, które objął po lipcowej rezygnacji większości członków zarządu w wyniku takich żądań związków zawodowych działających na terenie kopalni. JSW nie zachwycił wynikami finansowymi za pierwsze półrocze tego roku, pomimo wysokich cen głównego produktu JSW.

Tomasz Cudny jest związany z górnictwem od początku swojej kariery zawodowej, piastował stanowisko prezesa zarządu w Tauron Wydobycie i Katowickim Holdingu Węglowym. Życzymy powodzenia w pomyślnym reprezentowaniu spółki.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

OTOCZENIE MAKRO

Główny Urząd Statystyczny podał dane dotyczące bilansu handlowego i Polska po pierwszych 7 miesiącach 2021 roku ma dodatnie saldo, które ukształtowało się na poziomie...

KOMISJA EUROPEJSKA

Komisja Europejska wyemitowała po raz czwarty obligacje na sfinansowanie Funduszu Odbudowy i Odporności. W ten sposób pozyskała 9 miliardów euro.

OTOCZENIE MAKRO

Sierpniowa sprzedaż detaliczna państwa środka znowu mocno rozczarowała.

FINANSE

Jeden z największych Polskich producentów taboru kolejowego w pierwszym półroczu 2021 roku bez sukcesów, ponieważ wyniki są lekko gorsze niż przed rokiem.