Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

GPW

JSW -10% W CIĄGU TRZECH SESJI. NAJWIĘKSZY W UE PRODUCENT KOKSU ZNÓW ZE STRATĄ

JSW dziś o 5 procent w dół po zaraportowaniu straty 169 milionów złotych w II kwartale tego roku. Inwestorów nie pociesza fakt, że rok temu strata była prawie pięciokrotnie wyższa. W ciągu trzech sesji kurs JSW zjechał już o ponad 10 procent.

JSW -10% W CIĄGU TRZECH SESJI. NAJWIĘKSZY W UE PRODUCENT KOKSU ZNÓW ZE STRATĄ

Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 2 178,9 mln zł w II kwartale 2021 roku wobec 1 460,4 mln zł rok wcześniej.

W I poł. 2021 r. spółka miała 356,5 mln zł skonsolidowanej straty netto przypisanej akcjonariuszom jednostki dominującej w porównaniu z 977,3 mln zł straty rok wcześniej, przy przychodach ze sprzedaży w wysokości 4 177 mln zł w porównaniu z 3 425 mln zł rok wcześniej.

Grupa JSW to największy producent producent koksu w Unii Europejskiej.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

GPW

Aż 20 proc. w tym tygodniu stracili posiadacze akcji CCC. Kurs największego detalisty obuwniczego w Polsce - do CCC należy prawie 1/5 rynku -...

ŚWIAT

Liczba nowych abonentów Netfliksa w ostatnim kwartale minionego roku okazała się niższa niż oczekiwał rynek, co doprowadziło do 20 proc. przeceny akcji w handlu posesyjnym.

GPW

Jutro na rynku NewConnect zadebiutuje kolejna gamingowa spółka - Hydra Games. To już drugie podejście tego producenta gier do rynku giełdowego.

GPW

Mercator Medical miał w czwartym kwartale kw. 7,7 mln zł straty netto, wobec niespełna 349 mln zł zysku w poprzednim roku - szacuje spółka.