Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

USA

JPMORGAN: PODWYŻKI STÓP W USA OD 3Q22 R

Podwyżki stóp procentowych za oceanem rozpoczną się we wrześniu przyszłego roku – uważają ekonomiści banku JP Morgan cytowani przez agencję Reuters.

JPMORGAN: PODWYŻKI STÓP W USA OD 3Q22 R

JPMorgan oczekuje, że bank centralny podniesie stopy o 0,25% od trzeciego kwartału przyszłego roku i będzie podnosić je o 25 punktów bazowych co kwartał „przynajmniej do momentu, gdy stopy realne osiągną zero” – twierdzi JP Morgan.

Z kolei Deutsche Bank, spodziewa się pierwszej podwyżki stóp w USA nieco wcześniej bo w lipcu przyszłego roku.

Ekonomiści JPMorgan spodziewają się, także że wzrost gospodarczy w USA wyniesie średnio 3,5% w przyszłym roku , w porównaniu do 5,5% w tym roku. W najbliższych kwartałach inflacja spowolni do 2,2% do trzeciego kwartału przyszłego roku.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

ŚWIAT

FED skupi się na walce z inflacją oraz na maksymalizacji zatrudnienia, wynika z wystąpienia szefa FED przed komisją bankową senatu USA.

Bez kategorii

Czesi znów podnoszą stopy procentowe i to mocniej niż oczekiwał rynek, bo o 1.25% do poziomu 7%. Stopy w Czechach mocno w górę –...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

Prof. Henryk Wnorowski jest gościem Marcina Dobrowolskiego, który szuka odpowiedzi na pytanie, jak wysoko RPP podniesie stopy.

ŚWIAT

Bank Japonii utrzymał ujemne stopy - główna stopa procentowa pozostała na poziomie -0.1%.

%d bloggers like this: