Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

SUROWCE

JPMORGAN: $185 ZA BARYŁKĘ ROPY?

REKORDOWE RENTOWNOŚCI SEKTORA RAFINERYJNEGO
JPMORGAN: $185 ZA BARYŁKĘ ROPY?

Ropa Brent może zakończyć rok na poziomie 185 dolarów za baryłkę, jeśli dostawy w Rosji będą nadal zakłócone, prognozuje największy amerykański bank JPMorgan Chase. Na razie jednak amerykańskiego embarga na rosyjską ropę nie będzie.

Jak donosi Financial Times Biały Dom odrzucił apele grupy Republikanów i Demokratów o nałożenie zakazu importu rosyjskiej ropy naftowej do Stanów Zjednoczonych. Zdaniem amerykańskiej administracji embargo ograniczyłoby globalną podaż i podniosło ceny dla konsumentów.

Nie mamy strategicznego interesu w zmniejszaniu globalnej podaży energii, a to podniosłoby ceny gazu dla Amerykanów, ceny na całym świecie, ponieważ zmniejszyłoby to dostępną podaż — powiedziała Jen Psaki, rzeczniczka prasowa Białego Domu.

Jak ocenia Natasha Kaneva, analityk JP Morgan z powodu wojny rosyjsko-ukraińskiej obecnie aż 2/3 rosyjskiej ropy ma problemy ze znalezieniem nabywców.
Wczoraj w południe ceny ropy brent osiągnęły poziom 119 dolarów za baryłkę, co było najwyższą ceną tego surowca od 10 lat.

CZYTAJ TEŻ: ROSJA PRZEGRA TĘ WOJNĘ – GEN. ROMAN POLKO (ROZMOWA)


Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 9,9 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

JPMORGAN: $185 ZA BARYŁKĘ ROPY?

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym co się dzieje na Dalekim Wschodzie wśród największych sojuszników Władimira Putina rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Bartoszem Ziółkiem, prezesem Amber Global...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym co może oznaczać ogłoszenie mobilizcji w Rosji rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Janem Piekło, byłym ambasadorem Polski w Ukrainie.

CENY

Na rynku paliw, po porannych wzrostach, widać dziś było wyraźną przecenę. Na inwestorów w Europie działają między innymi wysokie ceny gazu i energii elektrycznej,...

BIZNES I POLITYKA

Orlen chce przejąć rosyjską rafinerię. Niemiecki rząd federalny przystąpił do przejmowania aktywów Rosnieftu na terenie Niemiec. Jednym z jej kluczowych elementów jest rafineria w...

%d bloggers like this: