Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

USA

JP MORGAN: ZYSK W Q4’23 – 15% R/R, BANK OF MERICA ROZCZAROWAŁ

Ruszył sezon wynikowy za oceanem. Jako pierwsze swoje wyniki pokazały największe amerykańskie banki. JP Morgan zapłacił za ratowanie regionalnych banków. Jego zysk w ujęciu rocznym spadł aż o 15%

JP MORGAN: ZYSK W Q4'23 - 15% R/R, BANK OF MERICA ROZCZAROWAŁ
zdjecie: LT

JP Morgan podał, ze w czwartym kwartale zysk na akcje wyniósł 3 dolary i 4 centy. Rynki oczekiwały, że bank pokaże wynik o 28 centów lepszy.
JP Morgan zapłacił za kryzys banków regionalnych w USA. Spółka na ratowanie mniejszych banków przeznaczyła prawie 3 mld dolarów. To przełożyło się na spadek zysków. Gdyby nie ta opłata i ponad 740 mln dolarów strat inwestycyjnych, JP Morgan zaraportowałby zysk na akcje w wysokości 3 dolarów i 94 centów.

Widać to po przychodach banku, które w czwartym kwartale wzrosły o 12 proc. rok do roku i wyniosły niemal równe 40 mld dolarów.
W ubiegłym roku akcje JP Morgan zanotowały wzrost o 27 proc., co było najlepszym wynikiem wśród dużych banków

Mocno opublikowanymi wynikami rozczarował Bank of America czyli drugi pod względem aktywów bank stanów zjednoczonych.
Bank poinformował, że jego dochód netto w czwartym kwartale spadł do 3 mld 100 mln dolarów, czyli 35 centów na akcję, co oznacza spadek o ponad 50 proc z ponad 7 mld dolarów, czyli 85 centów na akcję raportowanych przed rokiem.

Podobnie, jak JP Moragn Bank Of America zapłacił za akcję ratowania mniejszych banków. Wyniki pomniejszone były bowiem m.in. o ponad 2 mld dolarów specjalnej opłaty związanej z upadłością Silicon Valley Bank i Signature Bank.

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

USA

Intel wycofuje się z głośno zapowiadanych inwestycji w Europie. Czy zagrożona może być też fabryka półprzewodników, która miała powstać pod Wrocławiem?

USA

Jak rynki zareagują na rezygnację Joe Bidena z kandydowania w wyborach prezydenckich? W poniedziałkowy poranek dolar lekko słabnie, podobnie bitcoin, zdrożały natomiast złoto i...

USA

Mały – pozornie – błąd firmy – i potężne, globalne straty. Chodzi oczywiście o globalną awarię w Microsofcie. Inwestorzy, chyba w odwecie wyprzedają walory...

USA

American Express zanotował bardzo udany drugi kwartał. Spółka pod względem zysku netto przebiła zarówno oczekiwania analityków jak i wyniki sprzed roku. Mimo to nowojorska...