Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

DAVOS 2024

JP MORGAN ROZMAWIA O ODBUDOWIE UKRAINY

Prezes JP morgan, jednego z największych banków inwestycyjnych na świecie, spotkał się tam dzisiaj z prezydentem Ukrainy Wołodymirem Zełeńskim, aby rozmawiać na temat odbudowy Ukrainy.

ODBUDOWA UKRAINY

Jamie Dimon powiedział, że amerykańskie społeczeństwo musi nauczyć się, że wspieranie walki Ukrainy z Rosją dotyczy demokracji na całym świecie.

Zapytany, czy jego przesłanie spotka się z szerokim poparciem Amerykanów i co może się stać, jeśli Donald Trump wygra tegoroczne wybory prezydenckie, Dimon powiedział: „Amerykańscy przywódcy muszą wyjaśnić amerykańskiej opinii publicznej, dlaczego jest to ważne… i dlaczego wpisuje się to w jeden ze sloganów Donalda Trumpa „Ameryka przede wszystkim”, wojna na Ukrainie to jest strefa bitwy o demokrację i wolność”.

Dimon powiedział, że on i inni liderzy biznesu spotkali się dzisiaj z prezydentem Wołodymyrem Zełeńskim, aby omówić „refinansowanie” przebudowy Ukrainy po zakończeniu wojny z Rosją. Zełeński „Zaczyna więc myśleć przyszłościowo” – powiedział Dimon o ukraińskim prezydencie.

Nosząc przypinkę z ukraińską flagą w klapie, prezes JP Morgana, powiedział „Jestem całym sercem z tym facetem. Ludzie zapominają, że on codziennie budzi się rano i widzi ten 600-kilometrowy front, milion żołnierzy walczy z Rosjanami, a do tej pory ponieśli oni 300 000 ofiar. To może trwać dłużej. Musimy im pomóc.”

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

NBP

Narodowy Bank Polski pod kierownictwem Adama Glapińskiego znany jest z tego że swoje rezerwy walutowe lokuje głownie w złoto ale coraz chętniej inwestuje też...

GOSPODARKA

W tym roku polska gospodarka będzie się rozwijała w tempie 2,8 proc. a w przyszłym wzrost naszego PKB przyspieszy do 3,2 proc. Tak przynajmniej...

WĘGRY

Narodowy Bank Węgier nie zaskoczył rynku i zdecydował się na dziewiątą z rzędu obniżkę stóp procentowych.

USA

Sprzedaż detaliczna (wyrównana sezonowo czyli bez uwzględnienia zmian cen) w Stanach Zjednoczonych wzrosła w maju o 0,1% w ujęciu miesięcznym podał federalny Departament Handlu.