Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

SUROWCE

JESZCZE LEPSZE WYNIKI SHELLA

WYNIKI SHELLA

Shell podał wyniki za ubiegły rok. Spółka w porównaniu do rekordowego 2022 roku zarobiła aż o 30 proc. mniej. Brytyjski potentat ogłosił też plan gigantycznego skupu akcji własnych.

W całym 2023 roku Shell odnotował ponad 28 mld dolarów skorygowanego zysku netto. Rok wcześniej spółka raportowała niemal równe 40 mld dolarów.

CZYTAJ TEŻ: ING BANK ŚLĄSKI ROŚNIE PO WYNIKACH

Wynik jest lepszy od oczekiwań analityków, którzy spodziewali się zysku na poziomie 27 miliardów 500 milionów dolarów. W samym tylko trzecim kwartale paliwowa spółka zarobiła ponad 7 mld dolarów.

Razem z publikacją wyników Shell ogłosił 4 proc. wzrost dywidendy na akcję za czwarty kwartał i zapowiedział, że w ciągu najbliższych trzech miesięcy zostanie przeprowadzony program skupu akcji własnych o wartości 3 mld 500 mln dolarów.

Firma dodała, że zakończyła już poprzedni program wykupu akcji, który rozpoczął się w listopadzie ubiegłego roku i wynosił również 3 miliardy 500 mln dolarów.


Masz firmę? Nie przegap ważnych informacji dla Twojego biznesu.

Telewizja dostępna w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych, oraz w Internecie.

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 11,99 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

JESZCZE LEPSZE WYNIKI SHELLA

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

UKRAINA

Premier Ukrainy Denys Szmyhal, powiedział, że sprawa blokowania przejść granicznych przez polskich rolników powinna zostać rozwiązana do 28 marca. Obecnie po obu stronach granicy...

KREDYTY

jeśli inflacja w lutym lub w marcu spadnie do 3.5 proc. rząd nie wprowadzi wakacji kredytowych - pisze money.pl

ENERGETYKA

Nie będzie szukania nowej lokalizacji pod budowę elektrowni jądrowej. Decyzja mówiąca o tym, ze powstanie w gminie Choczewo jest ostateczna - stwierdził dziś pełnomocnik...

KPO

Odblokowanie funduszy europejskich dla Polski wzmocni aktywność inwestycyjną i wzrost gospodarczy - pisze Piotr Bujak główny ekonomista PKO BP i prognozuje, że PKB Polski...