Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

FIRMA

JESZCZE CO NAJMNIEJ MIESIĄC HANDLU W NIEDZIELĘ

Koniec handlu w niedzielę metodą „na pocztę” we wrześniu jeszcze nie nastąpi. Tak wynika z wyliczeń BIZNES24. Na przyszły wtorek – 14 września – zaplanowane jest I czytanie złożonego przez byłego szefa Solidarności posła Janusza Śniadka projektu ustawy uszczelniającej zakaz handlu.

JESZCZE CO NAJMNIEJ MIESIĄC HANDLU W NIEDZIELĘ
FOT.: Michael Weidemann / Unsplash

Projekt ustawy od początku sierpnia leżał w szufladzie marszałka Sejmu – który skierował go do pierwszego czytania w Komisji Polityki Społecznej i Rodziny – ale nie wiadomo było, kiedy komisja zajmie sie projektem. Wreszcie pojawiła się jednak data – wczesnym wieczorem, bo o 19-stej, posłowie wysłuchają sprawozdania posła Janusza Śniadka.

Jeśli komisja przyjmie projekt tego samego wieczoru – PiS posiada w komisji przewagę jednego głosu – istnieje bardzo małe prawdopodobieństwo, że projekt zdąży przejść przez proces zbierania poprawek i ponownego czytania w komisji do środy, kiedy rozpoczyna się posiedzenie Sejmu. A to oznacza, że najwcześniej zostanie przegłosowany dopiero w na kolejnym posiedzeniu, czyli na przełomie września i października. Razem z publikacją w dzienniku ustaw daje to realny termin wejścia w życie najwcześniej w połowie października. Pomysłodawca uszczelnienia zakazu – poseł Janusz Śniadek – pierwotnie zakładał, że ustawa wejdzie w życie z końcem września.

CZYTAJ TEŻ: HANDEL METODĄ „NA POCZTĘ” PRAWDOPODOBNIE TYLKO DO KOŃCA WRZEŚNIA

Projekt zakłada, że działalność handlową w niedziele i święta będą mogły prowadzić tylko te sklepy powołujące się na działalność pocztową – które z paczek i listów uzyskują co najmniej połowę przychodów. Obecna ustawa nie zawiera takiego warunku. W efekcie handel w niedzielę, mimo ustawowego zakazu, prowadzą niemal wszystkie największe sieci handlowe w Polsce.

CZYTAJ TEŻ: ATRIUM: PRZEBUDUJEMY, A NIE WYBURZYMY. WŁAŚCICIEL REDUTY PROSTUJE DONIESIENIA


Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Telewizja dostępna w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych, oraz w Internecie.

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 9.9 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

JESZCZE CO NAJMNIEJ MIESIĄC HANDLU W NIEDZIELĘ

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

FINANSE OSOBISTE

Galerie handlowe buntują się i podnoszą najemcom czynsze o procent z zysków, jaki ci uzyskują w internecie.

POLSKA

Dziś Sejm zajmie się rządowym projektem zakładającym wprowadzenie zakazu importu rosyjskiego węgla do Polski.

BIZNES I POLITYKA

Dziś niedziela bez handlu. Czynne są tylko stacje benzynowe i sklepy, których właściciele (albo najbliższa rodzina) sami staną za kasą.

BIZNES I POLITYKA

Sejm powołał zgłoszonego przez Prawo i Sprawiedliwość Wiesława Janczyka do RPP. W głosowaniu przepadła natomiast zgłoszona przez Koalicję Obywatelską kandydatura Jakuba Borowskiego.

%d bloggers like this: