Connect with us

Hi, what are you looking for?

GÓRNICTWO

JEST ZGODA NA LIKWIDACJĘ KOPALŃ DO 2049 R. GÓRNICY PODPISALI POROZUMIENIE Z RZĄDEM

Górnicy podpisali z przedstawicielami rządu długo negocjowaną umowę społeczną dotyczącą wygaszania pracy kopalni i warunków dalszego funkcjonowania branży.

Podpisy pod umową złożyli między innymi: wicepremier Jacek Sasin oraz liderzy związków zawodowych. Głównym zapisem porozumienia jest zgoda na wygaszenie pracy kopalń węglowych do 2049 roku. W umowie określone są warunki likwidacji miejsc pracy i charakter zabezpieczeń socjalnych dla zwalnianych górników.

Teraz wszystko zleży Komisji Europejskiej, która musi wyrazić zgodę na pomoc publiczną dla polskiego górnictwa. Chodzi o dopłaty do redukcji zdolności produkcyjnych oraz finansowanie działań likwidacyjnych i osłon socjalnych dla górników – urlopów przedemerytalnych, płatnych w wysokości 80 proc. wynagrodzenia i 120-tysięcznych jednorazowych odpraw pieniężnych.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

RYNKI

Dobre dane z Niemiec. W maju indeks instytutu ZEW przekroczył 84 punkty. To znacznie powyżej oczekiwań, które wyniosły niespełna 71 punktów.

RYNKI

Szyfrowany komunikator, BigShortBets ma wyrównać szanse na rynku kapitałowym - twierdzi inicjator jego powstania, Rafał Zaorski. Narzędzie budzi kontrowersje, ale może przyczynić się do rewolucyjnych zmian...

GAMING

Zaledwie 32 i pół miliona złotych wyniósł zysk netto CD Projektu w pierwszym kwartale 2021 roku. To ponad dwa razy mniej niż oczekiwali analitycy...

RYNKI

JSW nie jest zainteresowana kupnem ani nieodpłatnym przejęciem kopalń od Tauronu i innych spółek górniczych - poinformowała JSW w oświadczeniu.

Copyright © 2021 BIZNES24 sp. z o.o.