Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

BIZNES I POLITYKA

JEST ZGODA NA LIKWIDACJĘ KOPALŃ DO 2049 R. GÓRNICY PODPISALI POROZUMIENIE Z RZĄDEM

Górnicy podpisali z przedstawicielami rządu długo negocjowaną umowę społeczną dotyczącą wygaszania pracy kopalni i warunków dalszego funkcjonowania branży.

JEST ZGODA NA LIKWIDACJĘ KOPALŃ DO 2049 R. GÓRNICY PODPISALI POROZUMIENIE Z RZĄDEM

Podpisy pod umową złożyli między innymi: wicepremier Jacek Sasin oraz liderzy związków zawodowych. Głównym zapisem porozumienia jest zgoda na wygaszenie pracy kopalń węglowych do 2049 roku. W umowie określone są warunki likwidacji miejsc pracy i charakter zabezpieczeń socjalnych dla zwalnianych górników.

CZYTAJ TEŻ: GIGANTYCZNY ZYSK BANKÓW PRZY GIGANTYCZNYCH PRZYCHODACH. ZAPŁACILIŚMY IM 49.5 MLD ZŁ ODSETEK

Teraz wszystko zleży Komisji Europejskiej, która musi wyrazić zgodę na pomoc publiczną dla polskiego górnictwa. Chodzi o dopłaty do redukcji zdolności produkcyjnych oraz finansowanie działań likwidacyjnych i osłon socjalnych dla górników – urlopów przedemerytalnych, płatnych w wysokości 80 proc. wynagrodzenia i 120-tysięcznych jednorazowych odpraw pieniężnych.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

POLSKA

Z roku na rok efektywności polskiego rządu jest coraz niższa – tak wynika z najnowszego rankingu TheGlobalEconomy.com.

POLSKA

PGG wypłaci inflacyjne podwyżki dla górników - to już kolejne tego typu wypłaty.

FIRMA

Minimalne wynagrodzenie w 2023 roku minimalna wzrośnie - w przyszłym roku. I to dwukrotnie. Rząd przyjął dziś rozporządzenie podnoszące minimalne wynagrodzenie.

BIZNES I POLITYKA

Wyjątkowe czasy wymagają wyjątkowych środków. A tym może się wydawać współpraca pracodawców ze związkowcami. Mimo że nie zawsze było im po drodze, strony zjednoczyły...

%d bloggers like this: