Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

POLSKA

JEST PROJEKT ZAMROŻENIA CEN PRĄDU

Rada Ministrów przyjęła projekt zamrożenia cen prądu.

TAŃSZY PRĄD DLA FIRM
foto: pixabay.com

Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy o szczególnych rozwiązaniach służących ochronie odbiorców energii elektrycznej w 2023 roku w związku z sytuacją na rynku energii elektrycznej. Koszt zamrożenia cen PRĄDU rząd szacuje na ok. 23 mld zł.

Projekt ustawy chroniącej odbiorców energii został już skierowany do Sejmu. Jak powiedział rzecznik rządu Piotr Müller intencją rządu jest by został on uchwalony na bieżącym posiedzeniu, które rozpoczyna się już jutro.

CZYTAJ TEŻ: CO DALEJ ZE STAWKAMI PRĄDU DLA SAMORZĄDÓW? (ROZMOWA)

Ceny prądu dla gospodarstw domowych mają być zamrożone na tegorocznym poziomie do limitu – poza małymi wyjątkami – 2 tys. kilowatogodzin rocznie. Rodziny z Kartą Dużej Rodziny oraz rolnicy będą mieli zamrożone ceny energii do poziomu 3000 kWh.

Środki na sfinansowanie kosztów związanych z zamrożeniem cen energii mają pochodzić m.in. z wpływów z podatku od nadzwyczajnych zysków przedsiębiorstw. Propozycje w sprawie podatku przedstawił wicepremier i minister aktywów państwowych Jacek Sasin. Zakłada on, że podatek wyniesie 50 proc., a wpływy z jego poboru sięgną 13,5 mld zł.


Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 9,9 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

JEST PROJEKT ZAMROŻENIA CEN PRĄDU

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O Tym że ceny mieszkań zaczęły spadać i o tym, że zdolność kredytowa Polaków jest fatalna rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z dr Antonem...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O aneksach do umów kredytowych które dostają klienci banków rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z Remigiuszem Stankiem, radcą prawnym w Stanek Legal Kancelaria Prawnicza.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym, że Sieć Badawcza Łukasiewicz zamierza zatrudnić przynajmniej 2000 nowych pracowników rozmawiał Radek Wróblewski z BIZNES24 z Piotrem Dardzińskim, prezesem Sieci Badawczej Łukasiewicz.

POLSKA

Ustawa o zamrożeniu cen gazu ma kosztować budżet państwa 30 miliardów złotych.

%d bloggers like this: