Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

BIZNES24

GPW

JEST POROZUMIENIE WS. WYDZIELENIA AKTYWÓW WĘGLOWYCH ZE SPÓŁEK ENERGETYCZNYCH

Największe rodzime spółki energetyczne PGE, Tauron, Enea i Energa zawarły ze skarbem państwa porozumienie w zakresie wydzielenia aktywów węglowych z tych spółek i ich integracji w ramach Narodowej Agencji Bezpieczeństwa Energetycznego (NABE).

JEST POROZUMIENIE WS. WYDZIELENIA AKTYWÓW WĘGLOWYCH ZE SPÓŁEK ENERGETYCZNYCH

Zgodnie z planem PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna, obecnie spółka zależna PGE, będzie pełnić funkcję integratora aktywów związanych z wytwarzaniem energii elektrycznej w konwencjonalnych jednostkach węglowych.

Jak napisał Wojciech Dąbrowski, prezes PGE podpisane porozumienie to kamień milowy w procesie wydzielenia aktywów węglowych z polskich grup energetycznych. Od skuteczności, ale też tempa zakończenia prac nad tym przedsięwzięciem, zależy przyszłość polskiej energetyki, potencjał rozwoju polskich spółek energetycznych i ich dalsze inwestycje w odnawialne źródła energii.

CZYTAJ TEŻ: INFLACJA W POLSCE ZNOWU ROŚNIE

Ten potencjał na razie pozytywnie ocenili giełdowi inwestorzy = po informacji o porozumieniu kurs akcji PGE wzrósł ponad 6 proc. Turonu o 5, a Eneii o 4 proc.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

POLSKA

Po aktualizacji strategii, CD Projekt zanotował najwyższy kurs od maja.

POLSKA

Szalony wzrost Medicalgorithmics na GPW - spółka zamknęła dzień ze wzrostem o blisko 60%.

POLSKA

Rzeź na GPW - najgorsza sesja od marca 2020 roku.

GPW

Allegro mocno w dół po wynikach za pierwsze półrocze i zapowiedzi rewizji przewidywań na najbliższe lata. Zysk netto spadł rok do roku o czterdzieści...

Copyright © 2021-2022 BIZNES24 sp. z o.o.

%d bloggers like this: