Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

USA

JEST POROZUMIENIE WS. BOEINGA I AIRBUSA

Stany Zjednoczone i Unia Europejska zawarły porozumienie kończące 17 letni spór o dotacje dla konkurujących ze sobą producentów samolotów Boeing i Airbus oraz wygaszania karnych ceł.

JEST POROZUMIENIE WS. BOEINGA I AIRBUSA

Unia Europejska od tygodni naciskała na Biały Dom, aby zawarł porozumienie w sprawie zniesienia ceł handlowych, nałożonych za administracji D. Trumpa w związku ze sporem Airbusa i Boeinga o rządowe subsydia. Spór między lotniczymi gigantami i wspierającymi je rządami trwa od 2004 roku. W ramach umowy UE i USA zgodziły się zapewnić finansowanie badań i rozwoju, a także nie udzielać swoim własnym producentom konkretnego wsparcia, takiego jak ulgi podatkowe, które mogłyby zaszkodzić drugiej stronie. Porozumienie zawiera umowę o współpracy w rozwiązywaniu nierynkowych praktyk prowadzonych przez inne kraje, w tym Chiny.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

ŚWIAT

Przewodniczący amerykańskiej rezerwy federalnej Jerome Powell potwierdził, że Fed nie zawaha się podnosić stóp, dopóki inflacja nie spadnie.

ŚWIAT

Inflacja CPI w kwietniu w USA wyniosła 8,3% i jest o 0,2 punktu procentowego wyższa od prognoz rynkowych.

ŚWIAT

Dziś o godzinie 14.30 poznamy kwietniowe dane dotyczące inflacji konsumenckiej w USA. Według prognoz wyniesie ona do 8,1% rok do roku.

ŚWIAT

Ustawa Lend-Lease ułatwiająca wysyłanie sprzętu wojskowego i uzbrojenia do Ukrainy i państw z flanki wschodniej została podpisana przez Prezydenta USA Joe Bidena. Przepisy opierają...

%d bloggers like this: