Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

USA

JEST POROZUMIENIE WS. BOEINGA I AIRBUSA

Stany Zjednoczone i Unia Europejska zawarły porozumienie kończące 17 letni spór o dotacje dla konkurujących ze sobą producentów samolotów Boeing i Airbus oraz wygaszania karnych ceł.

Unia Europejska od tygodni naciskała na Biały Dom, aby zawarł porozumienie w sprawie zniesienia ceł handlowych, nałożonych za administracji D. Trumpa w związku ze sporem Airbusa i Boeinga o rządowe subsydia. Spór między lotniczymi gigantami i wspierającymi je rządami trwa od 2004 roku. W ramach umowy UE i USA zgodziły się zapewnić finansowanie badań i rozwoju, a także nie udzielać swoim własnym producentom konkretnego wsparcia, takiego jak ulgi podatkowe, które mogłyby zaszkodzić drugiej stronie. Porozumienie zawiera umowę o współpracy w rozwiązywaniu nierynkowych praktyk prowadzonych przez inne kraje, w tym Chiny.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

ŚWIAT

Firma Nanoracks, we współpracy z Voyager Space i Lockheed Martin, utworzyła zespół, aby opracować pierwszą w historii swobodnie latającą, komercyjną stację kosmiczną – Starlab.

USA

Mamy mocna negatywną niespodziankę z amerykańskiego przemysłu.

USA

Pierwszy raz od miesiąca liczba zasiłków dla bezrobotnych w Stanach Zjednoczonych spadła poniżej 300 tysięcy.

ŚWIAT

By rozładować zatory w globalnym łańcuchu dostaw - największy port w Stanach Zjednoczonych pod względem ruchu kontenerowego - Port w Los Angeles - będzie...