Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

SPÓŁKI SKARBU PAŃSTWA

JEST NOWA RADA NADZORCZA PKO BP

NOWA RADA NADZORCZA PKO BP

Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie powołało ośmiu nowych członków rady nadzorczej PKO BP. Do kompetencji rady nadzorczej należy m.in. powoływanie i odwoływanie prezesa oraz członków zarządu banku.

Przewodniczącą rady została Katarzyna Zimnicka-Jankowska, która w swoim CV napisała, że w przeszłości pracowała w KPMG czy Pekao Access.

Pozostałe osoby, które weszły do rady nadzorczej to: Maciej Cieślukowski, Hanna Kuzińska, Szymon Midera, Marek Panfil, Marek Radzikowski i Paweł Waniowski.

CZYTAJ TEŻ: APPLE TRACI PO NIEZŁYCH WYNIKACH

Maciej Cieślukowski to doktor habilitowany nauk ekonomicznych w zakresie finansów, profesor Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu.

Z kolei Hanna Kuzińska ukończyła studia z ekonomiki handlu wewnętrznego na Wydziale Ekonomiczno Socjologicznym Uniwersytetu Łódzkiego. Pracowała w kancelarii Sejmu czy Ministerstwie edukacji Narodowej.

Szymon Midera to były prezes Banku Pocztowego.

Dr Marek Panfil w przeszłości zasiadał m.in. w radach nadzorczych KGHM, Interferie SA czy NDM SA.

Natomiast Marek Radzikowski jest doktorem ekonomii. W ostatnich latach pracował na na stanowisku Vice President w J.P. Morgan.

Paweł Waniowski jest profesorem na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu.


Masz firmę? Nie przegap ważnych informacji dla Twojego biznesu.

Telewizja dostępna w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych, oraz w Internecie.

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 11,99 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

JEST NOWA RADA NADZORCZA PKO BP

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

FIRMA

Po zamknięciu notowań swoje szacunki za 2023 rok podał Kruk. Spółka chwali się, że jej zysk netto pierwszy raz w historii przekroczył 1 miliard...

SANKCJE

Łotewski Sejm zdecydował w czwartek o wprowadzeniu zakazu importu na Łotwę produktów rolnych pochodzących z Rosji i Białorusi.

BANKI

Komisja Nadzoru Finansowego zgodziła się by BNP Paribas Bank Polska przeznaczył na dywidendę do 75 proc. zysku za ubiegły rok.

FIRMA

Bardzo ważna uchwała Sądu Najwyższego. Wspólnik dwuosobowej spółki z ograniczoną odpowiedzialnością posiadający 99 procent udziałów nie podlega ubezpieczeniom społecznym. To cios w ZUS, który...