Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

AZJA

JEN SŁABNIE PO INFLACJI W JAPONII

Jen słabnie po danych o inflacji w Japonii.

JEN SŁABNIE

Jen słabnie po danych o najniższej od prawie półtora roku inflacji w Japonii. Za dolara trzeba dziś rano płacić 142.5 jena – o pół jena więcej, niż wczoraj wieczorem. Ale w średnim terminie – czyli od początku listopada – jen wyraźnie umacnia się do dolara.

JEN SŁABNIE
Jen słabnie po danych o inflacji w Japonii. Opracowanie: Telewizja BIZNES24.

Spadek inflacji w Japonii to – podobnie jak w Polsce i całej Europie – efekt przede wszystkim taniejącej – w porównaniu z czasem po rosyjskiej agresji na Ukrainę – energii. Nadal powyżej celu inflacyjnego który w Japonii wynosi 2 procent, podobnie jak w USA i strefie euro, drożeje m.in. żywność i wyposażenie domów. Ale wzrost jest wyraźnie słabszy, niż dotychczas.

CZYTAJ TEŻ: KURS DOLARA W DÓŁ PO DANYCH O PKB USA. MOCNE ZASKOCZENIE

Zła wiadomość dla chcących odwiedzić Japonię jest taka, ze wystrzeliły ceny hoteli. Dziś za nocleg w Tokio trzeba zapłacić ponad połowę więcej, niż przed rokiem. Hotele zdrożały, bo Japonia przeżywa turystyczny boom.

Japonia mimo wzrostu inflacji w ubiegłym roku do 4.3 procent nie podniosła stóp procentowych. Główna stopa od 2016 roku jest ujemna i wynosi -0.1 procent.


Masz firmę? Nie przegap ważnych informacji dla Twojego biznesu.

Telewizja dostępna w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych, oraz w Internecie.

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 11,99 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

JEN SŁABNIE PO INFLACJI W JAPONII

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O rekordowych wynikach Banku Pekao S.A, rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z Pawłem Strączyńśkim, wiceprezesem Pekao S.A.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym czy w Polsce mamy już bańkę w nieruchomościach i kiedy spadną ceny, rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Szymonem Pifczykiem, autorem autor...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym czy KPO, wzrost płac oraz likwidacja tarcz antyinflacyjnych podbiją poziom inflacji, rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z profesor Joanną Tyrowicz, członkinią Rady...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O ulgach dla przedsiębiorców oraz dla współwłaścicieli spółek z o.o. płacących ZUS, rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z Mirosławą Zugaj, partnerem w Chojnacka &...