Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

USA

JEFF BEZOS ODDAŁ STERY W AMAZONIE

Jeff Bezos nie jest już szefem Amazona. Miliarder po 27 latach stanowisko dyrektora wykonawczego powierzył swojemu bliskiemu współpracownikowi Andy’emu Jassy’emu.

JEFF BEZOS ODDAŁ STERY W AMAZONIE

Twórca Amazona nie rozstaje się jednak ostatecznie ze spółką, w której będzie pełnił funkcję prezesa wykonawczego i rozwijał nowe produkty i usługi. Bezos pozostaje też głównym akcjonariuszem Amazona – posiada ponad 10 procent akcji firmy.

Twórca Amazona skupia się teraz przede wszystkim na podboju kosmosu rozwijając spółkę Blue Origin. Według wcześniejszych zapowiedzi ​​w tym miesiącu w kosmos ma polecieć pierwsza załoga astronautów – w tym kosmicznych turystów. Rakieta Bezosa, o nazwie New Shepard jest przeznaczona do przewożenia do sześciu osób na raz podczas przelot tuz ponad atmosferę Ziemi. Podczas lotów testowych rakiety osiągały wysokość ponad 100 kilometrów nad powierzchnią naszej planety.


Inwestujesz? Interesujesz się rynkiem? Nie przegap!

Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Oglądaj na platformach cyfrowych i w sieciach kablowych – albo wykup dostęp przez Internet na BIZNES24.TV za 9.99 zł miesięcznie (albo 99 zł rocznie).


MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

RYNKI

Oczekiwaniom rynku nie sprostał też Amazon. Zyski amerykańskiego giganta e-handlu w trzecim kwartale spadły o ponad połowę. Nieznacznie gorsze od oczekiwań okazały się też...

GPW

MARCIN DOBROWOLSKI, BIZNES24: Rynek e-commerce Polsce, ile jest wart? I czy wart jest na tyle dużo, aby uzasadniało to walkę światowych gigantów o swoje...

GPW

Prawie pięcioprocentowym spadkiem zareagował kurs Allegro na informację o wprowadzeniu przez Amazona usługi Prime w Polsce.

FIRMA

Gigantyczna kara dla Amazona za łamanie RODO. Drugi największy detalista na świecie ma zapłacić prawie 750 milionów euro kary za łamanie zasad ochrony danych...