Connect with us

Hi, what are you looking for?

INNOWACJE

JEFF BEZOS I ELON MUSK KONKURUJĄ O KONTRAKT Z NASA

Nie wystarczy mieć dwustu miliardów dolarów, żeby nie chcieć więcej. Jeff Bezos i Elon Musk – dwaj najbogatsi ludzie świata – ostro walczą o kosmiczny kontrakt z NASA.

Bezos zarzuca NASA, że złamała wcześniejszą praktykę i przyznała firmie Elona Muska całość kontraktu na budowę naziemnej infrastruktury która pozwoli astronautom wracającym z księżyca bezpiecznie lądować na Ziemi. NASA zapłaci za budowę instalacji prawie 3 miliardy dolarów. Bezos twierdzi, że pierwotne założenie przetargu było takie, że do budowy wybranych zostanie dwóch oferentów. Ale komisja nadzorcza Kongresu USA odrzuciła w piątek tę skargę oznajmiając, że NASA miała prawo wybrać tylko jedną ofertę. Propozycja Muska była o połowę niższa, niż Bezosa.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

OTOCZENIE MAKRO

Główny Urząd Statystyczny podał dane dotyczące bilansu handlowego i Polska po pierwszych 7 miesiącach 2021 roku ma dodatnie saldo, które ukształtowało się na poziomie...

RYNKI

Komisja Europejska wyemitowała po raz czwarty obligacje na sfinansowanie Funduszu Odbudowy i Odporności. W ten sposób pozyskała 9 miliardów euro.

OTOCZENIE MAKRO

Sierpniowa sprzedaż detaliczna państwa środka znowu mocno rozczarowała.

GPW

Jeden z największych Polskich producentów taboru kolejowego w pierwszym półroczu 2021 roku bez sukcesów, ponieważ wyniki są lekko gorsze niż przed rokiem.