Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

USA

JEDNOCYFROWY WZROST PRZYCHODÓW ALPHABET

Wzrost przychodów Alphabet w pierwszym kwartale.

PROCES PRZECIWKO GOOGLE

O 3 procent wzrosły przychody amerykańskiego giganta technologicznego, Alphabetu. To kolejny kwartał, gdy przychody właściciela m.in. Googla i Youtuba rosną w tempie jednocyfrowym.

Po pierwszym kwartale 2023 r. Alphabet pochwalił się przychodami na poziomie 69 mld 790 mln dolarów. Choć przychody z reklam przekroczyły oczekiwania analityków, ale spadły w stosunku do roku poprzedniego do 54 i pół mld USD – w obawie przed narastającą recesją, od zeszłego roku reklamodawcy wstrzymują bowiem budżety na marketing online.

CZYTAJ TEŻ: AI PODBIŁ KURS MICROSOFTU

Na szczęście dla inwestorów nie przełożyło się to mocny spadek zysków giganta z Kalifornii – kwartalny zysk wyniósł 15 mld dolarów, czyli o 1 mld 400 mln mniej niż przed rokiem.

Co może cieszyć inwestorów, przy okazji prezentacji wyników zarząd Alphabetu zatwierdził plan skupu własnych akcji o wartości 70 mld dol.

Po wynikach, w handlu pozasesyjnym akcje firmy rosną o prawie 4 procent.

JEDNOCYFROWY WZROST PRZYCHODÓW ALPHABET

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

KREDYTY

Boom na kredyty mieszkaniowe lekko słabnie. W listopadzie o taki kredyt wnioskowało prawie 40 tys. osób To prawie trzy razy więcej niż przed rokiem.

FIRMA

Oświadczenie ws. bezpodstawnych i nieuprawnionych oszczerstw kolportowanych na temat NEWAG S.A. – Nasze oprogramowanie jest czyste. Nie wprowadzaliśmy, nie wprowadzamy i nie będziemy wprowadzać...

GOSPODARKA

Prawie 16 procent tracił na otwarciu handlu nowosądecki Newag. Przecenę akcji wywołała informacja Onetu na temat tego, że producent celowo wywoływał usterki w swoich...

USA

Akcje Apple wzrosły wczoraj o prawie 2 proc. A to sprawiło, że amerykański gigant znowu ma 3 biliony kapitalizacji. Po raz pierwszy Apple przekroczył...

%d