Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

FIRMA

JEDEN DZIEŃ NA ROZLICZENIE SKŁADKI ZUS

KONTROLE ZUS

Uwaga przedsiębiorcy! Pozostał tylko jeden dzień na rozliczenie ubiegłorocznej składki zdrowotnej.

Jak informuje Zakład Ubezpieczeń Społecznych lisko 660 tys. płatników przekazało już zweryfikowany wniosek o zwrot nadpłaconej składki zdrowotnej. To niemal połowa firm, która była zobowiązana do wykonania takiej czynności.

CZYTAJ TEŻ: LEPSZE WYNIKI KWARTALNE ENTER AIR

Jeśli przedsiębiorca nie będzie ubiegać się o zwrot składki, ZUS rozliczy nadpłatę na koncie płatnika do końca 2023 r. o ile Krajowa Administracja Skarbowa nie przekaże informacji o rozbieżnościach w dokumentach przekazanych do ZUS-u i urzędu skarbowego dotyczących formy opodatkowania i wysokości przychodów lub dochodów.

Każda osoba prowadząca pozarolniczą działalność i która opłaca podatek w formie ryczałtu lub na zasadach ogólnych musi złożyć roczne rozliczenie składki na ubezpieczenie zdrowotne za 2022 r. Służy ono temu, aby ustalić składkę za dany rok na podstawie przychodów lub dochodów w nim osiągniętych.

JEDEN DZIEŃ NA ROZLICZENIE SKŁADKI ZUS

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

GPW

Zamiast spodziewanego niewielkiego zysku PKP cargo zaraportowało, że w trzecim kwartale poniosło 8 mln zł straty. Jeden z członków zarządu spółki odmówił podpisania się...

GPW

People Can Fly Group, jeden z liderów środowych spadków, pokazał dziś rano wyniki za trzeci kwartał. Sądząc po zaprezentowanym raporcie, spółka też dziś mieć...

FIRMA

Po zakończeniu dzisiejszej sesji, swoimi wynikami podzielił się obuwniczy gigant z Polkowic.

UNIA EUROPEJSKA

Komisja Europejska uważa, że blokowanie przez polskich transportowców polsko-ukraińskiej granicy jest nie do zaakceptowania i grozi Polsce postawieniem przed Trybunałem Sprawiedliwości Unii Europejskiej.

%d bloggers like this: