Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

BIZNES24

ŚWIAT

JASTRZĘBIE MINUTKI FED

Także za oceanem będą rosły stopy procentowe. Na majowym posiedzeniu rynek obstawia podwyżkę o 50 punktów bazowych. Opublikowane wczoraj wieczorem polskiego czasu minutki FED z marcowego posiedzenia potwierdzają, że przedstawiciele federalnego komitetu otwartego rynku planują właśnie w tej wysokości podnieść stopy procentowe na kolejnych posiedzeniach.

JASTRZĘBIE MINUTKI FED

W marcu podczas dwudniowego posiedzenia FED zdecydował się podnieść stopy o 25 punktów bazowych po raz pierwszy od 3 lat. Jak wynika z protokołu z ostatniego posiedzenia chęć do mocniejszego podniesienia stóp była znaczna. W tym miesiącu posiedzenia nie ma, najbliższe jest w pierwszym tygodniu maja – dokładnie 3-4 maja. Wszystko wskazuje na to, że podwyżka o 50 punktów bazowych jest przesądzona. Opublikowane wczoraj minutki pokazują, że podniesienie stóp o pół punktu procentowego może być konieczne raz lub kilkukrotnie.

JASTRZĘBIE MINUTKI FED

Zdaniem członków FED wszystko będzie zależało od stopnia nasilenia presji inflacyjnej. Zgodnie z ostatnimi odczytami inflacja konsumencka za oceanem w lutym zbliżyła się do 8% r/r. Obecnie przedział stopy procentowej funduszy federalnych wynosi 0.25-0.50 procent. Rynek szacuje, że może wzrosnąć do nawet 3%.

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

USA

Frank powyżej 5 złotych, dolar najdroższy w historii. Ale to nie plany generałów Putina - tylko Fed i SNB tak osłabiły złotego.

RYNKI

Czy Fed zarządzi światową recesję? Dotychczasowe podwyżki stóp w USA na razie nie wystraszyły inflacji konsumenckiej, która co prawda nieco spadła - ale nie...

USA

Jastrzębi szef Fed. Jerome Powell w czwartek podtrzymał plan odważnego zacieśniania polityki monetarnej w USA.

USA

Powell w Jackson Hole: za wcześnie na pauzę w podwyżkach stóp. Szef Fed, czyli amerykańskiego banku centralnego, rozwiał nadzieje na spowolnienie tempa wzrostu stóp...

Copyright © 2021-2022 BIZNES24 sp. z o.o.

%d bloggers like this: