Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

ŚWIAT

JASTRZĘBIE MINUTKI FED

Także za oceanem będą rosły stopy procentowe. Na majowym posiedzeniu rynek obstawia podwyżkę o 50 punktów bazowych. Opublikowane wczoraj wieczorem polskiego czasu minutki FED z marcowego posiedzenia potwierdzają, że przedstawiciele federalnego komitetu otwartego rynku planują właśnie w tej wysokości podnieść stopy procentowe na kolejnych posiedzeniach.

JASTRZĘBIE MINUTKI FED

W marcu podczas dwudniowego posiedzenia FED zdecydował się podnieść stopy o 25 punktów bazowych po raz pierwszy od 3 lat. Jak wynika z protokołu z ostatniego posiedzenia chęć do mocniejszego podniesienia stóp była znaczna. W tym miesiącu posiedzenia nie ma, najbliższe jest w pierwszym tygodniu maja – dokładnie 3-4 maja. Wszystko wskazuje na to, że podwyżka o 50 punktów bazowych jest przesądzona. Opublikowane wczoraj minutki pokazują, że podniesienie stóp o pół punktu procentowego może być konieczne raz lub kilkukrotnie.

JASTRZĘBIE MINUTKI FED

Zdaniem członków FED wszystko będzie zależało od stopnia nasilenia presji inflacyjnej. Zgodnie z ostatnimi odczytami inflacja konsumencka za oceanem w lutym zbliżyła się do 8% r/r. Obecnie przedział stopy procentowej funduszy federalnych wynosi 0.25-0.50 procent. Rynek szacuje, że może wzrosnąć do nawet 3%.

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

ŚWIAT

Przewodniczący amerykańskiej rezerwy federalnej Jerome Powell potwierdził, że Fed nie zawaha się podnosić stóp, dopóki inflacja nie spadnie.

ŚWIAT

A za oceanem senat zatwierdził kandydaturę Jerome'a Powella na drugą kadencję jako szefa amerykańskiej rezerwy federalnej.

USA

Fed podnosi stopy o 50 punktów bazowych i ogłasza początek zacieśniania bilansu. Ale na razie nie zamierza agresywnie walczyć z inflacją.

USA

Czy Jerome Powell otworzy puszkę z największą podwyżką stóp w USA od 1994 roku? O 20:30 konferencja szefa Fed, transmisja po polsku tylko w...

%d bloggers like this: