Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

AZJA

JAPOŃSKI TOPIX NAJWYŻEJ OD 1990

Japoński Topix najwyżej od ponad trzech dekad.

JAPOŃSKI TOPIX
źródło: JPX

Japoński indeks giełdowy Topix jest na najwyższym poziomie od sierpnia 1990 roku. Wówczas nie istniała jeszcze GPW. Na to trzeba było poczekać kolejny rok.

Również dzisiaj notowany na tokijskiej giełdzie papierów wartościowych topix kontynuował wzrosty i wspiął się do poziomu 2134 punktów , na czele z przedsiębiorstwami użyteczności publicznej, spółkami technologicznymi i z sektora finansów.

Największym zainteresowaniem inwestorów cieszyły sie akcje Tokyo Electron, Oriental Land, Softbank Group, Sony czy Nintendo.

CZYTAJ TEŻ: WALL STREET ZE SPADKAMI

„Inwestorzy zagraniczni powrócili – co mówi coś o naturze ożywienia na rynku akcji w Japonii” – napisali stratedzy ds. Akcji Societe Generale z Azji.

Niespełna dwa tygodnie temu podczas corocznego zjazdu inwestorów funduszu Berkshire Hathaway, jego właściciel Warren Buffett, stwierdził, że zaczyna wycofywać kapitał z zagrożonego potencjalnym konfliktem Tajwanu m.in do Japonii właśnie. W skład Topixu wchodzi blisko dwa tysiące przedsiębiorstw.

W Japonii opublikowano dzisiaj lepsze od oczekiwań dane o PKB w pierwszym kwartale oraz produkcji przemysłowej w marcu. W obu przypadkach były powyżej oczekiwań, i wyniosły odpowiednio 1.3% i -0.6% w ujęciu rocznym.

JAPOŃSKI TOPIX NAJWYŻEJ OD 1990

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

SUROWCE

OPEC+ zgodził się na pogłębienie cięć produkcji po spadku cen ropy naftowej i prognozach ponownej nadwyżki w przyszłym roku.

FIRMA

Wczorajsze tąpnięcie kursu akcji Orlenu wzbudziło dużo emocji nie tylko u giełdowych inwestorów ale także u polityków. Sprawą zainteresowała się też Komisja Nadzoru Finansowego.

HANDEL

W tym roku w wigilię nie kupisz karpia, ani prezentów na ostatnią chwilę. Senat przyjął dzisiaj bez poprawek nowelę Polski 2050, zgodnie z którą,...

USA

Amerykański Departament Pracy podał najnowsze dane o sytuacji na rynku pracy. Informacje na temat nowych wniosków o zasiłki dla bezrobotnych są nieco lepsze o...

%d bloggers like this: