Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

AZJA

JAPOŃSKI HANDEL Z PRECEDENSOWYM DEFICYTEM

JAPOŃSKI HANDEL

Kryzys w japońskim handlu zagranicznym. Eksport spadł po raz pierwszy od lutego 2021 roku, zaś import na Wyspy zanotował precedensowy spadek i to ponad trzynastoprocentowy.

Spowolnienie gospodarcze w Azji, szczególnie wyraźnie w Chinach, jak kostki domina uderza w kolejne rynki. Spadek popytu na kontynencie, spowodowany m.in. słabszym popytem wewnętrznym przyczyniło się do zmniejszenia japońskiego eksportu o 0.3%.

CZYTAJ TEŻ: MIESZKANIA W TURCJI PODROŻAŁY DWUKROTNIE

Dużo groźniej wyglądają dane szczegółowe z podziałem na regiony. Eksport do Azji skurczył się o 34%, ale spadek kompensowany jest większymi zamówieniami z Europy i Stanów Zjednoczonych.

W samej Japonii konsumpcja również hamuje, co przełożyło się na spadek importu o 13.5%. W ten sposób Kraj Kwitnącej Wiśni zamiast nadwyżki handlowej odnotowała deficyt w handlu wielkości ponad pół miliarda dolarów.

Inwestujesz? Notowania na żywo, opinie analityków i wszystko, co ważne dla Twojego portfela!

Telewizja dostępna w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych, oraz w Internecie.

Informacje dla tych, dla których pieniądze się liczą- przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Tylko 11.99 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę

BIZNES24 przez Internet

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym ile zarobił i ile zarobi polski budżet na handlu emisjami rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Robertem Jeszke z Krajowego Ośrodka Bilansowania...

HANDEL

Polski eksport hamuje – alarmuje Polski Fundusz Rozwoju. W pierwszych trzech miesiącach 2024 roku polski eksport towarów, liczony w euro, był niższy niż przed...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym czy w Polsce upadną galerie handlowe rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Jackiem Moritzem, prezesem Miasteczka Siewierz Jeziorna, Grupa Alta s.a.

HANDEL

BLUE CITY ma kłopoty. Duże warszawskie centrum handlowe broni się przed upadłością. Spółka zarządzająca obiektem przy Alejach Jerozolimskich 179 w Warszawie, złożyła w sądzie...