Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

RYNKI

JAPONIA SKRUSZY MONOPOL APPLE I GOOGLE? SKORZYSTAĆ MOGĄ POLSKIE SPÓŁKI

Japonia planuje skruszyć monopol Apple i Google na zakupy aplikacji na urządzenia z iOS i Androidem. Agencja Nikkei donosi, że w Tokio powstaje projekt ustawy, który zmusi właścicieli sklepów AppStore i Google Play do otwarcia swoich systemów na zewnętrzne sklepy i zewnętrzne systemy płatności.

JAPONIA NAKŁADA SANKCJE NA ROSJĘ
JAPONIA NAKŁADA SANKCJE NA ROSJĘ

Według NIKKEI japońskie władze zamierzają w ten sposób zabezpieczyć japońskie firmy przed wykorzystywaniem przez Google i Apple dominującej pozycji na rynku systemów do urządzeń mobilnych. Twórcy systemów operacyjnych pobierają bowiem prowizję – zwykle wynoszącą 30 procent – od każdej transakcji zawieranej w AppStore czy Google Play.

kei nie wspomina, czy w projekcie ustawy który ma objąć Apple i Google znalazło się również miejsce dla Sony, które pobiera opłaty za dopuszczenie gier do instalacji na konsolach Playstation. W przypadku konsol też mamy światowy oligopol – rynek podzielony jest między Sony, Microsoft a Nintendo.

Z otwarcia urządzeń mobilnych na gry kupowane poza AppStore i Google Play skorzystałyby również spółki gamingowe notowane na GPW, którym prawdopodobnie spadłby koszt sprzedaży.

Inwestujesz? Notowania na żywo, opinie analityków i wszystko, co ważne dla Twojego portfela!

Telewizja dostępna w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych, oraz w Internecie.

Informacje dla tych, dla których pieniądze się liczą- przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Tylko 11.99 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę

BIZNES24 przez Internet

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

BANKI

Komisja Nadzoru Finansowego zgodziła się by BNP Paribas Bank Polska przeznaczył na dywidendę do 75 proc. zysku za ubiegły rok.

GPW

Prawie dwukrotnie wzrósł kwartalny zysk Pekao SA. Drugi największy w naszym kraju bank chce też wypłacić rekordową dywidendę. Zysk netto Pekao SA w ostatnim...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O wynikach finansowych i planach rozwoju Grupy Klepsydra rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z Markiem Cichewiczem, prezesem Grupy Klepsydra.

USA

Nvidia znowu to zrobiła. Amerykański producent kart graficznych i półprzewodników wykorzystywanych ostatnio do rozwoju sztucznej inteligencji ponownie przebił rynkowe oczekiwania. Już teraz Nvidia określana...