Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

KREDYTY

BEZ DECYZJI SN WS. KREDYTÓW WALUTOWYCH

Wciąż bez rozstrzygnięcia wątpliwości prawnych wokół kredytów opartych na frankach szwajcarskich. Po dwukrotnym przełożeniu terminu posiedzenia, ponownie nie poznaliśmy uchwały pełnego składu Izby Cywilnej Sądu Najwyższego. Sędziowie bezterminowo odroczyli posiedzenie.

BEZ DECYZJI SN WS. KREDYTÓW WALUTOWYCH

Izba Cywilna jednogłośnie zdecydowała się poprosić o opinie w rozstrzyganych wątpliwościach kilka instytucji. Prośba zostanie skierowana do Rzecznika Praw Obywatelskich, Rzecznika Praw Dziecka, Narodowego Banku Polskiego, Komisji Nadzoru Finansowego oraz Rzecznika Finansowego.

Rzecznik Sądu wskazał, że proszone o opinie instytucje będą miały 30 dni na udzielenie odpowiedzi, ale – jak zaznaczył – analiza stanowisk również będzie wymagać czasu.

Przypomnijmy, że już ponad półtora roku minęło od przełomowego orzeczenia Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej z października 2019 r. po którym Sądy zmieniły podejście, skłaniając się ku żądaniom konsumentów, a kredytobiorcy coraz chętniej decydują się na pozywanie banków. Część banków zapowiada, że zaproponuje klientom ugody, podczas gdy inni wciąż czekają na ostateczne decyzje Sądu Najwyższego.

Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

POLSKA

W grudniu 2021 roku wartość zapytań o kredyt była rekordowa - informuje BIK.

POLSKA

Czwarta podwyżka stóp procentowych przez Radę Polityki Pieniężnej to nieuchronna podwyżka rat kredytów dla klientów indywidualnych.

KREDYTY

Wszyscy ostrzegali, że stopa procentowa wzrośnie - to jeden z tematów rozmowy BIZNES24 z Tadeuszem Białkiem, wiceprezesem ZBP.

FX

Co zamiast LIBORu? 1 stycznia 2022 roku LIBOR - najważniejszy światowy instrument finansowy odchodzi do przeszłości. Pogrążyły go grzechy bankierów sprzed 10 lat.