Connect with us

Hi, what are you looking for?

KREDYTY

BEZ DECYZJI SN WS. KREDYTÓW WALUTOWYCH

Wciąż bez rozstrzygnięcia wątpliwości prawnych wokół kredytów opartych na frankach szwajcarskich. Po dwukrotnym przełożeniu terminu posiedzenia, ponownie nie poznaliśmy uchwały pełnego składu Izby Cywilnej Sądu Najwyższego. Sędziowie bezterminowo odroczyli posiedzenie.

Izba Cywilna jednogłośnie zdecydowała się poprosić o opinie w rozstrzyganych wątpliwościach kilka instytucji. Prośba zostanie skierowana do Rzecznika Praw Obywatelskich, Rzecznika Praw Dziecka, Narodowego Banku Polskiego, Komisji Nadzoru Finansowego oraz Rzecznika Finansowego.

Rzecznik Sądu wskazał, że proszone o opinie instytucje będą miały 30 dni na udzielenie odpowiedzi, ale – jak zaznaczył – analiza stanowisk również będzie wymagać czasu.

Przypomnijmy, że już ponad półtora roku minęło od przełomowego orzeczenia Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej z października 2019 r. po którym Sądy zmieniły podejście, skłaniając się ku żądaniom konsumentów, a kredytobiorcy coraz chętniej decydują się na pozywanie banków. Część banków zapowiada, że zaproponuje klientom ugody, podczas gdy inni wciąż czekają na ostateczne decyzje Sądu Najwyższego.

Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

RYNKI

Dobre dane z Niemiec. W maju indeks instytutu ZEW przekroczył 84 punkty. To znacznie powyżej oczekiwań, które wyniosły niespełna 71 punktów.

RYNKI

Szyfrowany komunikator, BigShortBets ma wyrównać szanse na rynku kapitałowym - twierdzi inicjator jego powstania, Rafał Zaorski. Narzędzie budzi kontrowersje, ale może przyczynić się do rewolucyjnych zmian...

GAMING

Zaledwie 32 i pół miliona złotych wyniósł zysk netto CD Projektu w pierwszym kwartale 2021 roku. To ponad dwa razy mniej niż oczekiwali analitycy...

RYNKI

JSW nie jest zainteresowana kupnem ani nieodpłatnym przejęciem kopalń od Tauronu i innych spółek górniczych - poinformowała JSW w oświadczeniu.

Copyright © 2021 BIZNES24 sp. z o.o.