Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

BIZNES24

KREDYTY

BEZ DECYZJI SN WS. KREDYTÓW WALUTOWYCH

Wciąż bez rozstrzygnięcia wątpliwości prawnych wokół kredytów opartych na frankach szwajcarskich. Po dwukrotnym przełożeniu terminu posiedzenia, ponownie nie poznaliśmy uchwały pełnego składu Izby Cywilnej Sądu Najwyższego. Sędziowie bezterminowo odroczyli posiedzenie.

BEZ DECYZJI SN WS. KREDYTÓW WALUTOWYCH

Izba Cywilna jednogłośnie zdecydowała się poprosić o opinie w rozstrzyganych wątpliwościach kilka instytucji. Prośba zostanie skierowana do Rzecznika Praw Obywatelskich, Rzecznika Praw Dziecka, Narodowego Banku Polskiego, Komisji Nadzoru Finansowego oraz Rzecznika Finansowego.

Rzecznik Sądu wskazał, że proszone o opinie instytucje będą miały 30 dni na udzielenie odpowiedzi, ale – jak zaznaczył – analiza stanowisk również będzie wymagać czasu.

CZYTAJ TEŻ: INFLACJA W POLSCE ZNOWU ROŚNIE

Przypomnijmy, że już ponad półtora roku minęło od przełomowego orzeczenia Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej z października 2019 r. po którym Sądy zmieniły podejście, skłaniając się ku żądaniom konsumentów, a kredytobiorcy coraz chętniej decydują się na pozywanie banków. Część banków zapowiada, że zaproponuje klientom ugody, podczas gdy inni wciąż czekają na ostateczne decyzje Sądu Najwyższego.

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

Bez kategorii

Prawie o 70 % spadła ilość wniosków o kredyty mieszkaniowe we wrześniu w stosunku do ubiegłego roku- poinformowało Biuro Informacji Kredytowej

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym co kredytów we franku szwajcarskim mogą zrobić po restrukturyzacji Getin Banku rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z dr Jackem Czabańskim, adwokatem.

POLSKA

Restrukturyzacja Getin Noble Bank zatwierdzona przez Komisję Europejską.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym co się stanie po restrukturyzacji Getin Noble Banku i jakie będą tego konsekwencje rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z Piotrem Sobolewskim z...

Copyright © 2021-2022 BIZNES24 sp. z o.o.

%d bloggers like this: