Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

KREDYTY

BEZ DECYZJI SN WS. KREDYTÓW WALUTOWYCH

Wciąż bez rozstrzygnięcia wątpliwości prawnych wokół kredytów opartych na frankach szwajcarskich. Po dwukrotnym przełożeniu terminu posiedzenia, ponownie nie poznaliśmy uchwały pełnego składu Izby Cywilnej Sądu Najwyższego. Sędziowie bezterminowo odroczyli posiedzenie.

BEZ DECYZJI SN WS. KREDYTÓW WALUTOWYCH

Izba Cywilna jednogłośnie zdecydowała się poprosić o opinie w rozstrzyganych wątpliwościach kilka instytucji. Prośba zostanie skierowana do Rzecznika Praw Obywatelskich, Rzecznika Praw Dziecka, Narodowego Banku Polskiego, Komisji Nadzoru Finansowego oraz Rzecznika Finansowego.

Rzecznik Sądu wskazał, że proszone o opinie instytucje będą miały 30 dni na udzielenie odpowiedzi, ale – jak zaznaczył – analiza stanowisk również będzie wymagać czasu.

CZYTAJ TEŻ: INFLACJA W POLSCE ZNOWU ROŚNIE

Przypomnijmy, że już ponad półtora roku minęło od przełomowego orzeczenia Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej z października 2019 r. po którym Sądy zmieniły podejście, skłaniając się ku żądaniom konsumentów, a kredytobiorcy coraz chętniej decydują się na pozywanie banków. Część banków zapowiada, że zaproponuje klientom ugody, podczas gdy inni wciąż czekają na ostateczne decyzje Sądu Najwyższego.

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O zmianach na rynku nieruchomości rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Marcinem Jańczukiem analitykiem MetroHouse.

KREDYTY

Rząd zastanawia się, czy wprowadzić wakacje kredytowe dla rolników.

OTOCZENIE MAKRO

Dwie kolejne transze kar: dziewiątą i dziesiątą potrąciła Komisja Europejska Polsce za niestosowanie wyroku TSUE w sprawie tzw. Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego.

KREDYTY

Tanie kredyty mieszkaniowe - rząd pracuje nad ustawą.

%d bloggers like this: