Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

POLSKA

JAKĄ SKŁADKĘ ZUS ZAPŁACIMY W PRZYSZŁYM ROKU?

Szykuje się rekordowa podwyżka składek na ZUS w przyszłym roku. O 187 zł i 56 groszy więcej od stycznia mogą zapłacić mikroprzedsiębiorcy, którzy rozliczają się z ZUS w ramach podstawowej składki. Ta wynosi teraz 1211 zł i 28 groszy i jak wynika z przesłanych przez resort finansów do rady dialogu społecznego wskaźników, w przyszłym roku składka może wynieść 1398 zł i 84 grosze – pisze Rzeczpospolita.

JAKĄ SKŁADKĘ ZUS ZAPŁACIMY W PRZYSZŁYM ROKU?

W przesłanym do Rady Dialogu Społecznego dokumencie Ministerstwo Finansów prognozuje, że przeciętne wynagrodzenie brutto w przyszłym roku wyniesie 6 tys. 839 zł. To ważne, bo to od tego wskaźnika liczona będzie wysokość składek na ZUS jakie płacą przedsiębiorcy.

Podstawę wymiaru składek na ubezpieczenia społeczne – czyli na składki: emerytalną, rentową, wypadkową i składkę chorobową oraz składek na Fundusz Pracy stanowi 60% prognozowanego przeciętnego wynagrodzenia miesięcznego na kolejny rok. Jego wysokość musi znaleźć się w projekcie budżetu, który rząd przedstawi w najbliższym czasie.

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

POLSKA

Do 30 czerwca złóż wniosek o zgodę na opłacenie składek na dobrowolne ubezpieczenie po terminie.

POLSKA

Od środy obywatele Ukrainy, którzy uciekli przed wojną do Polski mogą się ubiegać o nadanie numeru pesel. Po jego uzyskaniu uchodźcy mogą wystąpić o...

POLSKA

ZUS za styczeń trzeba zapłacić dzisiaj. Nowy termin ZUS obowiązuje zarówno przedsiębiorców zatrudniających pracowników, jak i tych prowadzących działalność zupełnie jednoosobowo. Zmiana terminu płatności...

FIRMA

Masz firmowe konto w mBanku? Przelej najpóźniej dziś chociaż złotówką do ZUSu, inaczej mBank może ci naliczyć 19 złotych prowizji.

%d bloggers like this: