Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

Dokumenty w firmie

JAK ZABEZPIECZYĆ FIRMĘ PRZED NIEAUTORYZOWANYM DOSTĘPEM DO DRUKAREK, POUFNYCH WYDRUKÓW, ZABEZPIECZYĆ TOWARY PRZED PODRABIANIEM?

JAK ZABEZPIECZYĆ FIRMĘ PRZED NIEAUTORYZOWANYM DOSTĘPEM DO DRUKAREK, POUFNYCH WYDRUKÓW, ZABEZPIECZYĆ TOWARY PRZED PODRABIANIEM?

Ostatnie miesiące przyniosły serię doniesień o cyberwłamaniach do firm, wykradaniu poufnych danych, a to głównie z systemów IT. Co w przypadku, gdyby ktoś chciał wydrukować poufne dane i wynieść z firmy wydruki? Co w przypadku, gdy ktoś będzie chciał podrobić etykiety na naszych produktach? Czy można się przed tym zabezpieczyć?

HP JetAdvantage Secure Print

Często zdarza się, że pracownik uruchamia druk poufnych dokumentów na swoim komputerze i idzie odebrać wydruki do innego pomieszczenia, w którym jest drukarka. W tym czasie mogą je zobaczyć przechodzący obok ludzie, mogą zostać przypadkowo lub celowo zabrane z innymi wydrukami, a także zostać skopiowane choćby przez zrobienie im zdjęcia.

HP ma rozwiązania, które powinny stosować firmy, chcące mieć pewność poufności swoich dokumentów, nawet gdy pracownicy pracują w trybie hybrydowym, rozproszonym lub zdalnie.

JAK ZABEZPIECZYĆ FIRMĘ PRZED NIEAUTORYZOWANYM DOSTĘPEM DO DRUKAREK, POUFNYCH WYDRUKÓW, ZABEZPIECZYĆ TOWARY PRZED PODRABIANIEM?

Jednym z systemów, które zapewniają bezpieczeństwo związane z wydrukami w firmach, jest HP JetAdvantage Secure Print. Jest to system bazujący na rozwiązaniach chmurowych, który zapewnia kontrolę nad procesem wydruku i samymi urządzeniami pracującymi w sieci firmowej. Co ważne, nie muszą to być urządzenia HP, ale też innych firm.

Zadania drukowania są przechowywane w chronionej kolejce wydruku do momentu uwierzytelnienia użytkownika w urządzeniu drukującym. To może stać się dzięki wprowadzeniu osobistego kodu PIN lub hasła, użycia karty magnetycznej lub osobistego kodu QR. W przypadku urządzeń innych producentów zalecane jest użycie aplikacji mobilnej generującej kody QR. Dopiero po takiej autoryzacji urządzenie wydrukuje oczekujące dokumenty i osoba za nie odpowiedzialna będzie mogła je zabrać.

Niewydrukowane zadania są automatycznie usuwane z kolejki wydruku na podstawie polityki wygaśnięcia ustalonej przez dział IT i przepisy firmowe. Co więcej, tego typu system zapobiega marnowaniu pieniędzy na konieczność umieszczania drukarek przy biurkach – wystarczy jedno duże urządzenie w dziale. Obniża się też koszt obsługi, bo materiały uzupełniane są na bieżąco w znacznie mniejszej ilości urządzeń. Co więcej, takie urządzenia można łatwo uaktualniać poprzez zdalne wgrywanie do nich najnowszego oprogramowania, a do komputerów najnowszych sterowników. Zabezpiecza to system przed ewentualnymi atakami hakerów, którzy zawsze polują na niezabezpieczone urządzenia, aby móc przejąć dane, wyłączyć sprzęt z użycia siejąc zamęt w firmach.

HP JetAdvantage Insights to moduł analityki druku, który może śledzić i zbierać informacje o drukowanych dokumentach i automatycznie tworzyć raporty. Szefowie działów i bezpieczeństwa mogą mieć wgląd w to, kto co i kiedy wydrukował, a także w jakiej ilości. Dzięki temu także można przeciwdziałać wynoszeniu poufnych danych z firmy. Co więcej, to także sprawi, że można wyeliminować niepotrzebne wydruki, redukując koszty i zmniejszając zużycie materiałów, czyli poprawiając ekologiczne podejście do pracy.

HP Indigo Secure

Kolejnym systemem zabezpieczeń wydruków jest HP Indigo Secure. Jest to system druku etykiet polecany firmom, które chcą zabezpieczyć swoje produkty przed podrabianiem. Zazwyczaj przestępcy korzystają także z najnowszych zdobyczy techniki i są w stanie podrobić mikrodruk, użyć niemal identycznego papieru, folii metalizujących, opracować niemal identyczne skomplikowane elementy obrazu na wydrukach.

HP Indigo Secure oferuje kilka dodatkowych warstw zabezpieczeń, które jest ogromnie trudno podrobić, a bez specjalistycznego sprzętu, oprogramowania i materiałów niemal niemożliwe. Tworzenie bardzo skomplikowanych wzorów z kolorami, które niewiele różnią się od siebie, za to dzięki technologii HP można je odróżnić. Dodatkowa warstwa druku farbami widocznymi w podczerwieni (IR) i nadfiolecie (UV), w tym także mikrotekst i kody QR.

Ta technologia HP Indigo oraz nasza wiedza na temat bezpieczeństwa, identyfikowalności i uwierzytelniania pozwoliły nam wejść na nowy rynek i pozyskać nowych klientów. To niezwykle ważne dla firmy

– powiedział Jerome Chaudré, Prezes SAS Michel LATA.

Aby dowiedzieć się więcej o tej technologii, można zapoznać się z dokumentem PDF, który dostępny jest w języku angielskim.

HP Wolf Security

Kompleksowa ochrona HP Wolf Security została opracowana w związku z przejściem firm na pracę zdalną lub hybrydową. W czasie pandemii ilość ataków hakerskich na infrastruktury firm zwiększyło się o 400 proc. Sprzęt rodziców, którzy używają go do pracy, stał się też domowym centrum multimedialnym i bramą do internetu dla innych domowników, w tym także dzieci. W domach często korzystamy z drukarek, które nie mają zbyt mocnych zabezpieczeń przed włamaniem. Są to urządzenia domowe. Jednak i w takim środowisku można zabezpieczyć się przed włamaniem hakerów, przejęciem poufnych wiadomości i danych.

Jak może wyglądać potencjalny atak? Zerknijcie na film poniżej.

Nie każdy jest ekspertem w dziedzinie bezpieczeństwa, a nawet jeśli jest, to może popełnić błąd. HP stara się, aby nie doszło do niebezpiecznych sytuacji. Zabezpieczeniem, które świetnie sprawdza się przy pracy rozproszonej, hybrydowej i domowej jest HP Wolf Security. Wyposażone w nią komputery, laptopy, a także drukarki zapewniają wysoki stopień ochrony danych.

JAK ZABEZPIECZYĆ FIRMĘ PRZED NIEAUTORYZOWANYM DOSTĘPEM DO DRUKAREK, POUFNYCH WYDRUKÓW, ZABEZPIECZYĆ TOWARY PRZED PODRABIANIEM?

Więcej o zabezpieczeniach HP Wolf Security można dowiedzieć się z angielskojęzycznego bloga.

JAK ZABEZPIECZYĆ FIRMĘ PRZED NIEAUTORYZOWANYM DOSTĘPEM DO DRUKAREK, POUFNYCH WYDRUKÓW, ZABEZPIECZYĆ TOWARY PRZED PODRABIANIEM?

HP rozwija portfolio swoich produktów dla biznesu. Ciągle wymyśla, wdraża i oferuje najnowsze technologie poprawiające wydajność, bezpieczeństwo i ekologiczne rozwiązania dla firm.


Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 9,9 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

JAK ZABEZPIECZYĆ FIRMĘ PRZED NIEAUTORYZOWANYM DOSTĘPEM DO DRUKAREK, POUFNYCH WYDRUKÓW, ZABEZPIECZYĆ TOWARY PRZED PODRABIANIEM?

Advertisement

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

Dokumenty w firmie

Użytkownicy mogą swobodnie wybierać pomiędzy oryginalnymi rozwiązaniami, ale też wieloma zamiennikami. Co więcej, są media i firmy, które dokonują porównania wybranych atramentów i tonerów...

Dokumenty w firmie

Nie tylko pandemia, ale i poszukiwanie nowych dróg rozwoju sprawiło, że nastąpiła szybka transformacja cyfrowa w wielu firmach i instytucjach. Zmieniło się także podejście...

Dokumenty w firmie

Druk dokumentów w firmie to coś, co wszyscy traktują jako rzecz oczywistą. Drukować dokumenty musimy i robimy to, często całkowicie pomijając wszystkie elementy, które...

Dokumenty w firmie

Poruszanie się w gąszczu żargonu specjalistów IT teoretycznie nie jest proste. Gdy słyszymy pojęcia, którymi się posługują, takimi jak HP Managed Print Services, HP...

%d bloggers like this: