Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

COVID

JAK STRACIĆ NA BRANŻY FMCG – WYNIKI GRUPY KAPITAŁOWEJ EUROCASH

Jedna z większych sieci handlowych raportuje swoje wyniki za pierwsze półrocze 2021 roku. Dane w przedstawionym raporcie nie są optymistyczne, gdyż grupa kapitałowa Eurocash straciła ponad 165 mln złotych.

ZYSK EUROCASH

Grupa Eurocash jest właścicielem sklepów spożywczych m.in. Cash&Carry, Frisco, Delikatesy Centrum, Lewiatan i ABC. W sumie firma w Polsce posiada 14.5 tys. sklepów spożywczych, które zajmują się obrotem detalicznym i hurtowym.

Zaprezentowane wyniki pokazały, że przychody na poziomie 12 miliardów złotych nie dorównały kosztom grupy kapitałowej. Strata netto w pierwszym półroczu wyniosła 165 mln złotych. W podobnym okresie sprzed roku właściciel sieci sklepów również poniósł stratę w wysokości 20 milionów złotych.

CZYTAJ TEŻ: RZ: SKLEPY PODNOSZĄ CENY, ŻEBY OBNIŻYĆ JE PO OBNIŻCE VAT-U

Na chwile obecną Eurocash jest jedyną siecią sklepów handlującą dobrami pierwszej potrzeby, która regularnie ponosi straty podczas pandemii. Spółka podaje, że istotny wpływ na raportowane wyniki miały gorsze rezultaty osiągane przez sklepy własne Delikatesy Centrum oraz odpis w kwocie 80 mln zł dokonany w drugim kwartale związany z planowanym zamknięciem 59 własnych placówek.

Ryszard Miodoński, Dyrektor ds. strategii akcyjnych Noble Funds TFI w porannej rozmowie na antenie Biznes24 powiedział, że coś jest ewidentnie zepsute w modelu biznesowym jaki prezentuje Grupa Eurocash, ponieważ jest to jedyna sieć handlowa, która podczas idealnych warunków sprzedażowych dla branży FMCG (Fast Moving Consumer Goods – produkty szybko schodzące) jakie tworzy pandemia notują regularne straty.

Na starcie warszawskiego handlu Grupa Kapitałowa Eurocash traci 5%.

JAK STRACIĆ NA BRANŻY FMCG - WYNIKI GRUPY KAPITAŁOWEJ EUROCASH

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O decyzji Rady Polityki Pieniężnej i również o kondycji polskiej gospodarki rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z profesorem Henrykiem Wnorowskim, członkiem Rady Polityki Pieniężnej.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O aktualnej sytuacji gospodarki niemieckiej rozmawiał Marcin Dobroewolski z BIZNES24 z Matuszem Urbanem, z Oxford Economics.

BANKI

O prawie 180 proc. w porównaniu z ubiegłym rokiem wzrosły zyski banków w Polsce.

USA

Akcje Apple wzrosły wczoraj o prawie 2 proc. A to sprawiło, że amerykański gigant znowu ma 3 biliony kapitalizacji. Po raz pierwszy Apple przekroczył...

%d