Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

COVID

JAK STRACIĆ NA BRANŻY FMCG – WYNIKI GRUPY KAPITAŁOWEJ EUROCASH

Jedna z większych sieci handlowych raportuje swoje wyniki za pierwsze półrocze 2021 roku. Dane w przedstawionym raporcie nie są optymistyczne, gdyż grupa kapitałowa Eurocash straciła ponad 165 mln złotych.

JAK STRACIĆ NA BRANŻY FMCG - WYNIKI GRUPY KAPITAŁOWEJ EUROCASH

Grupa Eurocash jest właścicielem sklepów spożywczych m.in. Cash&Carry, Frisco, Delikatesy Centrum, Lewiatan i ABC. W sumie firma w Polsce posiada 14.5 tys. sklepów spożywczych, które zajmują się obrotem detalicznym i hurtowym.

Zaprezentowane wyniki pokazały, że przychody na poziomie 12 miliardów złotych nie dorównały kosztom grupy kapitałowej. Strata netto w pierwszym półroczu wyniosła 165 mln złotych. W podobnym okresie sprzed roku właściciel sieci sklepów również poniósł stratę w wysokości 20 milionów złotych.

CZYTAJ TEŻ: RZ: SKLEPY PODNOSZĄ CENY, ŻEBY OBNIŻYĆ JE PO OBNIŻCE VAT-U

Na chwile obecną Eurocash jest jedyną siecią sklepów handlującą dobrami pierwszej potrzeby, która regularnie ponosi straty podczas pandemii. Spółka podaje, że istotny wpływ na raportowane wyniki miały gorsze rezultaty osiągane przez sklepy własne Delikatesy Centrum oraz odpis w kwocie 80 mln zł dokonany w drugim kwartale związany z planowanym zamknięciem 59 własnych placówek.

Ryszard Miodoński, Dyrektor ds. strategii akcyjnych Noble Funds TFI w porannej rozmowie na antenie Biznes24 powiedział, że coś jest ewidentnie zepsute w modelu biznesowym jaki prezentuje Grupa Eurocash, ponieważ jest to jedyna sieć handlowa, która podczas idealnych warunków sprzedażowych dla branży FMCG (Fast Moving Consumer Goods – produkty szybko schodzące) jakie tworzy pandemia notują regularne straty.

Na starcie warszawskiego handlu Grupa Kapitałowa Eurocash traci 5%.


Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Telewizja dostępna w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych, oraz w Internecie.

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 9.9 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

JAK STRACIĆ NA BRANŻY FMCG - WYNIKI GRUPY KAPITAŁOWEJ EUROCASH

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

RYNKI

Zysk netto grupy Asseco Poland, największej rodzimej spółki informatycznej w pierwszym kwartale wzrósł o 5,6 proc. rok do roku, do 108 mln zł. Wynik...

RYNKI

Większymi przychodami, ale niższym zyskiem zakończył pierwszy kwartał lider polskiego e-handlu, czyli Allegro. Spółka obniża też prognozę wyników na cały 2022 rok.

RYNKI

W pierwszym kwartale PGE, największa krajowa grupa energetyczna sprzedała mniej prądu i ciepła ale i tak jak zyski i przychody okazały się wyższe niż...

RYNKI

Niższym zyskiem przy mniejszych przychodach niż przed rokiem musza zadowolić się inwestorzy Dom Development, jednego z największych krajowych deweloperów mieszkaniowych. Firma kusi za to...

%d bloggers like this: