Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

COVID

JAK STRACIĆ NA BRANŻY FMCG – wYNIKI GRUPY KAPITAŁOWEJ eUROCASH

Jedna z większych sieci handlowych raportuje swoje wyniki za pierwsze półrocze 2021 roku. Dane w przedstawionym raporcie nie są optymistyczne, gdyż grupa kapitałowa Eurocash straciła ponad 165 mln złotych.

JAK STRACIĆ NA BRANŻY FMCG - wYNIKI GRUPY KAPITAŁOWEJ eUROCASH

Grupa Eurocash jest właścicielem sklepów spożywczych m.in. Cash&Carry, Frisco, Delikatesy Centrum, Lewiatan i ABC. W sumie firma w Polsce posiada 14.5 tys. sklepów spożywczych, które zajmują się obrotem detalicznym i hurtowym.

Zaprezentowane wyniki pokazały, że przychody na poziomie 12 miliardów złotych nie dorównały kosztom grupy kapitałowej. Strata netto w pierwszym półroczu wyniosła 165 mln złotych. W podobnym okresie sprzed roku właściciel sieci sklepów również poniósł stratę w wysokości 20 milionów złotych.

Na chwile obecną Eurocash jest jedyną siecią sklepów handlującą dobrami pierwszej potrzeby, która regularnie ponosi straty podczas pandemii. Spółka podaje, że istotny wpływ na raportowane wyniki miały gorsze rezultaty osiągane przez sklepy własne Delikatesy Centrum oraz odpis w kwocie 80 mln zł dokonany w drugim kwartale związany z planowanym zamknięciem 59 własnych placówek.

Ryszard Miodoński, Dyrektor ds. strategii akcyjnych Noble Funds TFI w porannej rozmowie na antenie Biznes24 powiedział, że coś jest ewidentnie zepsute w modelu biznesowym jaki prezentuje Grupa Eurocash, ponieważ jest to jedyna sieć handlowa, która podczas idealnych warunków sprzedażowych dla branży FMCG (Fast Moving Consumer Goods – produkty szybko schodzące) jakie tworzy pandemia notują regularne straty.

Na starcie warszawskiego handlu Grupa Kapitałowa Eurocash traci 5%

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

USA

Huśtawka na akcjach Microsoftu po kwartalnych wynikach. Akcje staniały o aż 4 procent gdy Microsoft opublikował raport z przychodami i zyskiem aż o jedną...

ŚWIAT

Liczba nowych abonentów Netfliksa w ostatnim kwartale minionego roku okazała się niższa niż oczekiwał rynek, co doprowadziło do 20 proc. przeceny akcji w handlu posesyjnym.

GPW

Mercator Medical miał w czwartym kwartale kw. 7,7 mln zł straty netto, wobec niespełna 349 mln zł zysku w poprzednim roku - szacuje spółka.

GPW

Po ponad 8 procent traciły akcje największych giełdowych spółek energetycznych PGE, Eneii i Tauronu. To efekt ogłoszenia planów nowych emisji i znacznego rozwodnienia akcjonariatu...