Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

INNE

JAK PRZELAĆ PIENIĄDZE W ŚWIĘTA? DZIŚ PRZELEWY TYLKO DO 16-STEJ

Dziś przelewy tylko do 16-stej. Wysłane Elixirem po tej godzinie dotrą do odbiorcy prawie za tydzień – bo w środę, 27 grudnia.

PARP PRZEDŁUŻA PROGRAM
foto: pixabay.com

ak długa przerwa w działaniu Eliksiru to skutek nałożenia się weekendu i Świąt Bożego Narodzenia. System Eliksir nie działa w dni wolne od pracy. Jeśli będą Państwo chcieli przesłać pieniądze w czasie świąt – do dyspozycji są aż trzy sposoby, ale każdy ma swoje ograniczenia.

Po pierwsze przelew Blikiem na telefon. Tutaj ograniczeniem jest fakt, że odbiorca musi mieć uruchomiony system BLIK, a pod drugie – banki narzucają limity na takie przelewy. Zwykle od 500 do tysiąca złotych na jeden przelew i nie wiecej, niż 5 przelewów dziennie. Druga metoda to Express Elixir. Tutaj mamy również ograniczenie kwotowe – maksymalnie 5 tysięcy złotych. Ale to jedyna z szybkich metod, która pozwala bez dodatkowych zabiegów przelać pieniądze do ZUS i Urzędu Skarbowego.

I ostatni sposób to SORBNET, czyli system obsługiwany przez NBP. Tu ograniczenia kwotowego nie ma – można przelać nawet kilka milionów złotych i system działa nieustannie. Ale po pierwsze trzeba mieć go uruchomionego w swoim banku. Po drugie – kosztuje zwykle co najmniej około 30 złotych za przelew.

Dbasz o swoje pieniądze? Nie przegap informacji ważnych dla Twojego portfela!

Telewizja dostępna w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych, oraz w Internecie.

Informacje dla tych, dla których pieniądze się liczą- przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Tylko 11.99 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

JAK PRZELAĆ PIENIĄDZE W ŚWIĘTA? DZIŚ PRZELEWY TYLKO DO 16-STEJ

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

BANKI

Komisja Nadzoru finansowego wydała dziś cztery rekomendacje w sprawie bankowych dywidendy. Posiadacze akcji PKO BP i Santandera będą bardziej zadowoleni od tych co mają...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym gdzie lokować pieniądze i czy w bankach rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Maciejem Samcikiem z portalu Subiektywnie o Finansach.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O wakacjach kredytowych w tym roku rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z Tadeuszem Białkiem, prezesem Związku Banków Polskich.

BANKI

Dzień bez informacji o zmianach kadrowych, to dzień stracony. Dziś kadrowa miotła dotarła do Banku Gospodarstwa Krajowego