Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

AZJA

JAK JAPONIA KUPUJE KRABY OD PUTINA

JAK JAPONIA KUPUJE KRABY OD PUTINA

Japonia z jednej strony pomaga Ukrainie z drugie strony dobija interesy z Rosją. Jak wynika z opublikowanych w piątek danych japońskiego ministerstwa finansów, japoński import owoców morza z Rosji osiągnął w ubiegłym roku rekordową wartość 1,2 mld dol.

Tokio jest od lat zależne od dostaw owoców morza z Rosji. I nie ma tutaj znaczenia to, że stosunki dyplomatyczne między krajami są dalekie od ideału. Kiedy wojska Putina najechały Ukrainę, Japonia niemal natychmiast opowiedziała się po stronie zachodnich sojuszników, którzy zaczęli wspierać Kijów.

Japonia z miejsca zakazała importu wódki i drewna, ale restrykcje nie objęły owoców morza, ponieważ w ocenie Tokio ograniczenie ich importu miałoby zbyt negatywny wpływ na gospodarkę kraju.

W tym samym czasie Rosja zwiększyła połowy w rejonie spornych wysp Kurylskich. Szacuje się, że Japonia obecnie importuje z Rosji ok. 40% owoców morza spożywanych w kraju.

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O wynikach i wachlarzu zamówień rozmawiał Roman Młodkowski z BIZNES24 z Krzysztofem Kosiorkiem-Sobolewskim, prezesem Zrembu Chojnice.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O wynikach Rainbow rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Maciejem Szczechurą, prezesem, Rainbow Tours.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O wynikach Trakcji rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z Jerzym Pazurą, dyrektorem finansowym Trakcji.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O wynikach spółki Unibep rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Dariuszem Blocherem, prezesem Unibep s.a.