Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

COVID

JAK GROŹNY JEST WARIANT DELTA? CZY NA TYLE, BY PRZYNIEŚĆ KOLEJNY LOCKDOWN?

Już prawie 30 tys. zakażeń koronawirusem dziennie w Wielkiej Brytanii. Tak wielu nowych zakażonych nie było od 29 stycznia, czyli dokładnie od dnia, w którym na wyspach przypadł dzienny rekord liczby zgonów spowodowanych koronawirusem. Spowodowana wariantem Delta czwarta fala pandemii w Wielkiej Brytanii jest faktem. Policzyliśmy dla Państwa jak groźny dla życia jest wariant delta.

  • WARIANT DELTA W WIELKIEJ BRYTANII MA OBECNIE ŚMIERTELNOŚĆ DWUNASTOKROTNIE NIŻSZĄ, NIŻ WSKAŹNIK UMIERALNOŚCI NA POCZĄTKU TEGO ROKU
  • OBNIŻENIE WSKAŹNIKA ŚMIERTELNOŚCI TO PRAWDOPODOBNIE EFEKT WYSOKIEGO ODSETKA ZASZCZEPIONYCH W WIELKIEJ BRYTANI
  • COVID JEST NADAL 600-SETKROTNIE BARDZIEJ GROŹNY DLA ŻYCIA, NIŻ SEZONOWA GRYPA

Szczyt zakażeń poprzedniej fali pandemii przypadł w Wielkiej Brytanii na połowę stycznia, dziennie zakażało się wówczas niemal 60 tys. osób. Szczyt śmiertelności był opóźniony o niemal dwa tygodnie, a współczynnik śmiertelności dla styczniowej fali wyniósł nieco ponad 2.1% – czyli na tysiąc zakażonych osób choroby nie przeżywało 21 osób.


Gdyby to samo, 13-stodniowe opóźnienie, między zachorowaniami a zgonami przyjąć obecnie – to za podstawę wyliczeń obecnego wskaźnika śmiertelności musimy przyjąć dane o zachorowaniach z ostatniego tygodnia czerwca, oraz aktualne dane o zgonach.

JAK GROŹNY JEST WARIANT DELTA? CZY NA TYLE, BY PRZYNIEŚĆ KOLEJNY LOCKDOWN?
Fot.: 10 Downing Street

Porównanie tych danych pokazuje, że obecna śmiertelność COVID-19 w Wielkiej Brytanii to siedemnaście setnych procent (0.17%). Czyli na każde tysiąc zakażonych osób umierają mniej, niż 2 osoby – dwunastokrotnie mniej, niż w poprzedniej fali, gdy prawie nikt nie był zaszczepiony.


Spadek śmiertelności COVID-19 nie oznacza, że niebiezpieczeństwo ze strony tego koronawirusa spadło do poziomu sezonowej grypy. Obecna fala COVID w Wielkiej Brytanii jest nadal sześciusetkrotnie bardziej groźna dla życia, niż typowa epidemia grypy.


Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Telewizja dostępna w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych, oraz w Internecie.

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 9.9 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

JAK GROŹNY JEST WARIANT DELTA? CZY NA TYLE, BY PRZYNIEŚĆ KOLEJNY LOCKDOWN?

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

BIZNES I POLITYKA

Ropa nie drożeje mimo embarga. Około 19-stej baryłka ropy Brent kosztowała 126 dolarów, a WTI - 122 dolary. W każdym przypadku to o 7...

FIRMA

Lockdown do galerii handlowych nie wrócił, ale klienci też nie. Szokujące dane o poziomie ruchu w galeriach przytacza serwis PropertyNews.

BIZNES I POLITYKA

Projekt lex Hoc idzie do kosza. W Sejmie jest nowy poselski projekt przepisów o testowaniu pracowników na COVID-19. Zakłada m.in. możliwość bezpłatnego testowania się...

FIRMA

Kwarantanna 7 dni - takie zasady obowiązują od wtorku, 25 stycznia. Ale izolacja nadal 10 dni. Czym się różni kwarantanna od izolacji?

%d bloggers like this: