Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

ŚWIAT

JAK GROŹNY JEST OMIKRON?

Omikron – nowy wariant koronawirusa – według lekarki z RPA, która go wykryła – jest jest podobny do delty jeśli chodzi o poziom zaraźliwości. Różni się za to objawami – to głównie zmęczenie, ból głowy, drapanie w gardle i lekkie przeziębienie. Lekarka z RPA uspokaja, że pacjenci, który zakazili się omikronem, w ciągu kilku dni wracają do zdrowia. Żadna osoba – do tej pory nie została hospitalizowana.

JAK GROŹNY JEST OMIKRON?

Na całym świecie trwają teraz badania nad nową mutacją koronawirusa.

Pierwsze przypadki zakażenia omikronem potwierdzono już w Danii, Holandii, Niemczech, Czechach, we Włoszech, w Wielkiej Brytanii, w Belgii i w Izraelu.
Wczoraj późnym wieczorem także Francja potwierdziła 8 przypadków zakażenia nowym wariantem.

W reakcji na informację o wykryciu nowego wariantu koronawirusa ruch lotniczy z RPA i innymi krajami Afryki Południowej wstrzymało wiele krajów UE, USA, Tajlandia, Korea Płd., Kanada, Arabia Saudyjska, Katar, Oman, Brazylia, Egipt.

Wielka Brytania wprowadziła nowe restrykcje. Przyjezdni mają obowiązek wykonania testu PCR i nakaz izolacji do czasu uzyskania wyniku.
Szwajcaria rozszerzyła wymagania dotyczące kwarantanny dla podróżnych przybywających z Wielkiej Brytanii, Czech, Holandii, Egiptu i Malawi.
Podróżni muszą mieć negatywny test i poddać się dziesięciodniowej kwarantannie.
Francja wprowadza obowiązek kwarantanny dla wszystkich, którzy mieli kontakt z osobą zakażoną omikronem. Niemcy rozważają wprowadzenie powszechnego obowiązku szczepień. Izrael z kolei zdecydował o zamknięciu od wczoraj wieczorem na 14 dni granic dla cudzoziemców.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

COVID

15.5 tysiąca nowych zakażeń koronawirusem - to najświeższe dane z ostatniej doby z resortu zdrowia. Zmarły 794 osoby - to rekord 4 fali pandemii....

ŚWIAT

Omicron zaatakował na Wyspach Brytyjskich. Liczba nowych zakażeń ostatniej doby przekroczyła 100 tysięcy. To najwięcej od wybuchu pandemii COVID-19. Rekordowa jest także liczba podanych...

UE

Od 28 grudnia w Niemczech restrykcje będą obejmowały także osoby zaszczepione i ozdrowiałe. Ma to ograniczyć rozprzestrzenianie się wariantu omikron.