Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

BIZNES I POLITYKA

JAK FINANSOWAĆ TRANSFORMACJĘ ENERGETYCZNĄ? KONFERENCJA PCHET 2021

Jak finansować transformację energetyczną i przybliżyć Polskę do realizacji celów neutralności klimatycznej?
4 i 5 października w Gdańskim Parku Naukowo Technologicznym, odbędzie się konferencja wodorowa PCHET 2021. Wydarzenie organizowane jest nieprzerwanie od 2018 roku i jest kolejnym krokiem na drodze do upowszechnienia wodoru jako alternatywy dla paliw kopalnych.
Wodór to najlepsza wizytówka transformacji energetycznej XXI wieku. Zwiększone wykorzystanie wodoru może być istotnym krokiem w kierunku Europy neutralnej dla klimatu, stanowiącej cel, który UE chce osiągnąć do 2050 roku.

JAK FINANSOWAĆ TRANSFORMACJĘ ENERGETYCZNĄ
JAK FINANSOWAĆ TRANSFORMACJĘ ENERGETYCZNĄ

JAK FINANSOWAĆ TRANSFORMACJĘ ENERGETYCZNĄ?

 • ”Wodór ma szansę przyspieszyć globalną transformację energetyczną, pomagając w ten sposób w walce z nasilającą się zmianą klimatu. Ogromnym potencjałem dla Polski jak i całego świata jest wykorzystanie zielonego wodoru” – mówi Sławomir Halbryt, Prezydent Rady Regionalnej Izby Gospodarczej Pomorza.
  30 prelegentów z kraju i ze świata przedstawi prognozy dotyczące rozwoju przemysłu wodorowego, eksperci z Europejskiego Banku Inwestycyjnego i Banku Ochrony Środowiska przedstawią możliwości finansowania projektów wodorowych. W tym roku organizatorzy stawiają na debaty eksperckie i zgodnie z zeszłoroczną obietnicą, zweryfikują działania polskich czempionów wodorowych. Wydarzenie ułatwi wymianę doświadczeń z przedstawicielami firm wiodących na dynamicznie rozwijającym się i innowacyjnym rynku wodorowym.
 • ”Ważnym wyzwaniem dla branży wodorowej jest również rzetelna edukacja i konieczność budowania świadomości o potrzebnych zmianach wśród producentów energii, jej konsumentów, a także rządzących. Rozwiązanie tej kwestii może okazać się punktem zwrotnym dla przyszłości kolejnych pokoleń”- mówi Marek Foltynowicz, ekspert Klastra Technologii Wodorowych.
  Zeszłoroczna edycja, która ze względu na sytuację związaną z pandemią, została zorganizowana po raz pierwszy w formule online, wzbudziła zainteresowanie ponad tysiąca osób reprezentujących szerokie środowisko gospodarcze, naukowo-badawcze i administracji samorządowej. W tym roku eksperci pokażą pierwsze, dobre praktyki wdrożeń w Polsce oraz Europie. Przedstawimy wnioski, wynikające ze zdobytych doświadczeń, zaprezentujemy strategie edukacji branżowej oraz patenty i autorskie rozwiązania krajowych firm sektora MŚP. Zachęcimy przedsiębiorstwa wraz z samorządami do współpracy na rzecz paliwa wodorowego w transporcie.
  -“Organizacja Polskiej Konferencji Technologii Wodorowych PCHET 2021 w Gdańskim Parku Naukowo-Technologicznym to dla Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej duże wyróżnienie. Wspieranie zielonych technologii stanowi ważny element w strategii działania PSSE. Musimy rozmawiać o dobrych praktykach oraz technologiach, które zmierzają w kierunku zwiększania efektywności energetycznej
  i gospodarki zeroemisyjnej. Technologie wodorowe są i będą szansą dla klimatu tylko wtedy gdy będziemy opierać je na zasadach zrównoważonego rozwoju – rozwój technologii tak, ale z poszanowaniem środowiska, dobrobytu społeczeństwa oraz w oparciu o racjonalną gospodarkę.” – powiedział Wiceprezes Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Maciej Kazienko.
  Konferencja PCHET 2021 to kolejne z cyklu wydarzeń wodorowych organizowanych przez Klaster Technologii Wodorowych, koordynowany przez Regionalną Izbę Gospodarczą Pomorza.
 • ”Celem konferencji oraz rolą naszego Klastra jest prowadzenie działań integrujących wiele środowisk na rzecz ochrony klimatu i budowy zeroemisyjnej gospodarki. Nasze decyzje mają wpływ na klimat i otaczające nas środowisko, a także na kondycję polskich przedsiębiorstw i rozwój polskiej gospodarki – podsumował Piotr Maksyś, Dyrektor Klastra Technologii Wodorowych.
  Partnerem strategicznym konferencji jest: Bank Ochrony Środowiska S.A., Sponsor: Wystrach GmbH,. Partnerzy wydarzenia: Gdański Park Naukowo-Technologiczny, Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna i EKO-KONSULT. Partner merytoryczny: Grupa LOTOS S.A. Patronat honorowy nad konferencją objęło: Ministerstwo Klimatu i Środowiska, Ministerstwo Rozwoju i Technologii oraz Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Patronat medialny objęli: Teraz Środowisko, Biznes24, Energetyka Cieplna i zawodowa oraz Ekorynek.

Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Telewizja dostępna w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych, oraz w Internecie.

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 9,9 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

JAK FINANSOWAĆ TRANSFORMACJĘ ENERGETYCZNĄ? KONFERENCJA PCHET 2021

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

RYNKI

Ceny uprawnień CO2 mocno w dół. Inwestorzy obstawiają poluźnienie polityki klimatycznej Unii Europejskiej, która stanęła przed dramatycznym wyborem - ratować się przed klimatyczną katastrofą,...

GPW

Orlen zamierza zbudować do 2030 roku 54 stacje tankowania wodorem. Dowiedzieliśmy sie tego nie od spółki, ale od Ministerstwa Klimatu, które opublikowało właśnie projekt...

POLSKA

Veolia otworzyła dziś w Poznaniu największy w Polsce termos. Po to, żeby emitować 24 tys. ton CO2 mniej rocznie.

INNOWACJE

4 i 5 października w Gdańskim Parku Naukowo- technologicznym odbyła się kolejna, IV edycja międzynarodowej konferencji wodorowej PCHET, poświęcona wdrożeniom technologii wodorowych w Polsce...

%d bloggers like this: