Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

GPW

JAGIEŁŁO POZBYWA SIĘ AKCJI PKO BP

Zbigniew Jagiełło jeszcze nie rozstał się z fotelem prezesa największego polskiego banku, a już pozbywa się akcji swojego pracodawcy. Prezes PKO BP sprzedał w ostatni piątek 13,9 tys. akcji banku po średniej cenie 39 zł i 51 groszy. Za swój pakiet Jagiełło zgarnął 549 tys. zł.

JAGIEŁŁO POZBYWA SIĘ AKCJI PKO BP

Jagiełło sprzedał prawie wszystkie akcje PKO BP – według ostatnich informacji miał ich dokładnie 14 tys. Dziś akcje PKO BP po ponad dwuprocentowym wzroście wyceniane są już na ponad 40 zł – najwyżej od września 2019 roku. Przypomnijmy, że 11 maja Zbigniew Jagiełło niespodziewanie złożył rezygnację z funkcji prezesa PKO BP, z dniem zamknięcia Zwyczajnego Walnego Zgromadzenia zwołanego na 7 czerwca 2021 roku, czyli dokładnie za tydzień.

JAGIEŁŁO POZBYWA SIĘ AKCJI PKO BP


Największym polskim bankiem Jagiełło kierował przez 12 lat. Nieoficjalnie mówi się, że największe szanse na zastąpienie Jagiełły ma Jan Emeryk Rościszewski – aktualny wiceprezes banku nadzorujący pion detaliczny.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

BANKI

Komisja Nadzoru finansowego wydała dziś cztery rekomendacje w sprawie bankowych dywidendy. Posiadacze akcji PKO BP i Santandera będą bardziej zadowoleni od tych co mają...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym gdzie lokować pieniądze i czy w bankach rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Maciejem Samcikiem z portalu Subiektywnie o Finansach.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O wakacjach kredytowych w tym roku rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z Tadeuszem Białkiem, prezesem Związku Banków Polskich.

BANKI

Dzień bez informacji o zmianach kadrowych, to dzień stracony. Dziś kadrowa miotła dotarła do Banku Gospodarstwa Krajowego