Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

INNE

JACHT PUTINA ZATRZYMANY W TOSKANII?

Włoska policja ustala, kto jest właścicielem superluksusowego jachtu zacumowanego w Marina di Carrara w Toskanii. Spekuluje się, że jacht należy do któregoś z rosyjskich oligarchów, a nawet do Władimira Putina, choć kapitan jednostki temu zaprzecza – napisał New York Times.

potencjalny jacht W. Putina
Jacht Władimira Putina / Źródło: YouTube / SuperYacht Times

Jacht nazywa się Scheherazade, ma ok. 140 metrów długości i należy do najnowszych i najdroższych jednostek w swojej klasie – mówi się o niebagatelnej kwocie 700 milionów dolarów. Jacht jest wyposażony w dwa lądowiska dla helikopterów, kryty basen, siłownię, pozłacaną armaturę w łazienkach i jest naszpikowany elektroniką do komunikacji satelitarnej. Jacht jest obecnie pilnie strzeżony, został też częściowo zasłonięty metalowym ogrodzeniem. Brytyjski kapitan zaprzecza, że jest to „jacht Putina”, a jego producent nie udziela w tej sprawie informacji.

CZYTAJ TEŻ: ROSJA CHCE SPŁACAĆ DOLAROWE OBLIGACJE RUBLAMI

Włoska policja próbuje ustalić, kim jest właściciel luksusowej jednostki, a NYT przypomina, że władze krajów europejskich polują obecnie na jachty objętych sankcjami rosyjskich oligarchów. W wyniku tych działań kilka takich jednostek zostało przejętych we Francji i we Włoszech, a kolejna ma zakaz opuszczania Niemiec.


Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 9,9 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

JACHT PUTINA ZATRZYMANY W TOSKANII?

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym, że od początku roku widzimy już systematyczne obniżki cen gazu i czy firmy najgorsze mają już za sobą, rozmawiała Natalia Gorzelnik z...

EUROPA

Akcje producenta Leopardów prawie najdroższe w historii. Kurs reaguje na oczekiwania, że Niemcy zgodzą się na reeksport czołgów, co da koncernowi Rheinmetall dodatkowe zamówienia.

FIRMA

Indie rozważają przystąpienie do europejskiej ceny maksymalnej na rosyjską ropę – twierdzi gazeta India Telegraph powołując się na źródła w rządzie. Nie jest jasne,...

SUROWCE

Agencja Bloomberg twierdzi, że Rosja sprzedaje ropę za pół ceny.

%d bloggers like this: