Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

BIZNES I POLITYKA

JACHT PUTINA ZATRZYMANY W TOSKANII?

Włoska policja ustala, kto jest właścicielem superluksusowego jachtu zacumowanego w Marina di Carrara w Toskanii. Spekuluje się, że jacht należy do któregoś z rosyjskich oligarchów, a nawet do Władimira Putina, choć kapitan jednostki temu zaprzecza – napisał New York Times.

potencjalny jacht W. Putina
Jacht Władimira Putina / Źródło: YouTube / SuperYacht Times

Jacht nazywa się Scheherazade, ma ok. 140 metrów długości i należy do najnowszych i najdroższych jednostek w swojej klasie – mówi się o niebagatelnej kwocie 700 milionów dolarów. Jacht jest wyposażony w dwa lądowiska dla helikopterów, kryty basen, siłownię, pozłacaną armaturę w łazienkach i jest naszpikowany elektroniką do komunikacji satelitarnej. Jacht jest obecnie pilnie strzeżony, został też częściowo zasłonięty metalowym ogrodzeniem. Brytyjski kapitan zaprzecza, że jest to „jacht Putina”, a jego producent nie udziela w tej sprawie informacji.

CZYTAJ TEŻ: ROSJA CHCE SPŁACAĆ DOLAROWE OBLIGACJE RUBLAMI

Włoska policja próbuje ustalić, kim jest właściciel luksusowej jednostki, a NYT przypomina, że władze krajów europejskich polują obecnie na jachty objętych sankcjami rosyjskich oligarchów. W wyniku tych działań kilka takich jednostek zostało przejętych we Francji i we Włoszech, a kolejna ma zakaz opuszczania Niemiec.


Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Telewizja dostępna w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych, oraz w Internecie.

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 9,9 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

JACHT PUTINA ZATRZYMANY W TOSKANII?

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

ŚWIAT

Litwa przepuści rosyjskie pociągi - blokada Kaliningradu złagodzona przez Parlament Europejski.

ŚWIAT

Rosyjskie dzieci już wkrótce nie będą mogły bawić się klockami LEGO. Duński producent zabawek zdecydował o zaprzestaniu działalności handlowej i zerwaniu relacji z Grupą...

UE

Litwa rozszerza zakaz tranzytu kolejnych towarów do i z Kaliningradu.

ŚWIAT

Skutki zachodnich sankcji nałożonych na Rosje do tej pory najbardziej zauważalne były w rosnących cenach surowców. To się powoli zmienia bo jak podaje rosyjski...

%d bloggers like this: